Psy manipulują ludźmi. Pixabay
Źródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Grudnia 2019

Psy świadomie manipulują ludźmi? Niesamowite odkrycie zmienia pojęcie o czworonogach

Psy towarzyszą człowiekowi od dziesiątek tysięcy lat. Na przestrzeni wieków, stopniowo, przestawały przypominać wilki nie tylko aparycją, ale i zachowaniem. Okazuje się, że przy okazji wykształciły umiejętność manipulowania ludźmi.

Podczas, gdy koty imitują miauczeniem płacz dziecka, psy mają swoje własne metody, zdobywania naszych serc. Naukowcy z National Academy of Sciences przyjrzeli się mimice czworonogów i doszli do zaskakujących wniosków. Charakterystyczne, smutne oczy psa, który właśnie nabroił, zna każdy właściciel. Dopiero teraz dowiadujemy się, że nasi pupile doskonale wiedzą, jak działa na nas ta, konkretna mina.

Nie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała Kalina Jędrusik. Uwielbiana gwiazda PRL, mimo to nie traciła wiaryNie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała Kalina Jędrusik. Uwielbiana gwiazda PRL, mimo to nie traciła wiaryCzytaj dalej

Psy manipulują ludźmi. Trudno mieć im to za złe

Pies, świadomy, że zrobił coś nie tak, zazwyczaj wita nas ze zmarszczonym czołem i podniesionymi brwiami. Używa w tym celu mięśni, z których nie korzystają jego dzicy przodkowie. Naukowcy udowodnili to, porównując ze sobą grupę psów i wilków. Jedyna rasa domowego psa, u której mięśnie nie są szczególnie rozwinięte, to husky. Wynika to z jego bliskiego spokrewnienia z wilkiem - bliższego niż w przypadku reszty czworonogów.

Umiejętność robienia smutnej miny, ukształtowała się u psów na przestrzeni wieków i, z pewnością, sprzyjała jej hodowla. Zwierzęta starały się imitować zachowania ludzkich dzieci. Smutne oczy są rodzajem mechanizmu obronnego, który chroni psa przed potencjalnym porzuceniem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Emerytura już po 35 latach stażu? Trwają prace nad projektem

2. Jak to możliwe? Rafał Betlejewski ukarany za swój projekt

3. Jacek Sasin adresatem listu. Skala patologii w Spółkach Skarbu Państwa przeraża

4. Uczestniczka dowiedziała się, że padła ofiarą napaści seksualnej z nagrania. Międzynarodowy skandal w "Big Brother"

5. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy

6. Sąsiadka bohaterskiego Polaka z Londynu ujawnia o nim całą prawdę. Niebywałe