Psy uratowane z pseudohodowli
Źródło: twitter.com/KuzminskiKonrad
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Listopada 2019

Skandaliczne zachowanie policji podczas akcji ratunkowej 300 psów. Mamy nagranie

Psy z nielegalnej hodowli, w której miała miejsce akcja ratunkowa, były w koszmarnym stanie. Lubuska policja zachowała się w okropny sposób.

Jak donosi Pan Konrad Kuźmiński za pośrednictwem Twittera, do skandalicznego zachowania ze strony lubuskich policjantów doszło podczas jednej z akcji ratunkowych. Pewna niemiecka rodzina zarabiała na krzywdzie psów, prowadząc na terenie Polski nielegalną pseudohodowlę. Znajdowało się w niej aż 300 czworonogów. Były to nierasowe kundelki, które rodzina sprzedawała w Niemczech za setki euro. Zwierzęta były zaniedbane, a warunki do życia pozostawiały wiele do życzenia. Ludzie z fundacji Ratujemy Zwierzaki postanowili zainterweniować w tej sprawie. Natknęli się przy tym na mur ze strony lubuskiej policji.

Szop Edward mógł zostać brutalnie zamordowany. Prokuratura nie stawia zarzutówSzop Edward mógł zostać brutalnie zamordowany. Prokuratura nie stawia zarzutówCzytaj dalej

Psy w tragicznym stanie. Akcja ratunkowa utrudniana przez policjantów

Niestety cały proces akcji ratunkowej był przerywany i utrudniany przez lubuskich policjantów. Policja chciała zatrzymać inspektorów za ratowanie zwierząt. Wykazywała się przy tym także nieznajomością przepisów. Zajście to jest widoczne na załączonym nagraniu.

Szczęśliwie inspektorom udało się odebrać 30 psów, które znajdowały się w najgorszym stanie. Zwierzęta tego samego dnia trafiły do Przychodni Weterynaryjnej Aksman, gdzie potwierdzony został ich fatalny stan i otrzymały opiekę.

Interwencja przeprowadzona była wspólnie przez fundację Ratujemy Zwierzaki, Biuro Ochrony Zwierząt, Służbę Ochrony i Ratownictwa Zwierząt, Inspekcję Weterynaryjną, Policję, Urzęd Gminy oraz Straż Graniczną.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Z jednym z tygrysów z zoo w Poznaniu jest bardzo źle

2. I posiedzenie Sejmu: Kaczyński poświęcił znaczną część przemówienia na prawa kobiet

3. Ogromne zmiany w ZUS od przyszłego roku. Będzie trudniej o świadczenie

4. Zapomniana historia z dzieciństwa Marii Czubaszek. Karp przyprawił ją o traumę

5. SGGW może mieć bardzo poważny problem. Kary mogą pójść w miliony

6. Czeka nas seria dramatycznych zdarzeń. Jackowski przewidział losy Roberta Lewandowskiego i jego kolegów