Psy trzymane w miskach. Facebook/OTOZ Animals Inspektorat w OlsztynieŹródło: Facebook/OTOZ Animals Inspektorat w Olsztynie
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 28 Lipca 2020

Starsze małżeństwo trzymało psy w miskach. Zwierzęta miały zablokowane wyjścia przez kraty dociśnięte cegłami

Koniec koszmaru dla czterech psów z Olsztynka. Właściciele trzymali je w miskach i strzygli do gołej skóry, aby nie miały pcheł.

Jak podaje portal rmf24.pl, inspektorzy OTOZ Animals dokonali interwencji w jednym z mieszkań, w którym starsze małżeństwo trzymało cztery psy. Zwierzętom za posłanie służyły plastikowe miski, zabezpieczone od góry kratą dociśnietą cegłą.

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

Psy przetrzymywane w okropnych warunkach
 

Do interwencji OTOZ Animals doszło w niedziele po południu. Z mieszkania w Olsztynku odebrano właścicielom cztery małe psy. Jak mówi Ewelina Pierzchała z OTOZ Animals, były one umieszczone w plastikowych miskach, a na miskach leżały kraty dociśnięte cegłami, aby zwierzęta nie mogły wyjść z „kojca”. „Gdy weszłam do mieszkania, drugiego psa pani właścicielka właśnie wyciągała z miski, a trzeci pies wrócił ze spaceru. Miał za mały kaganiec, ciasny, bo pan właściciel tłumaczył, że nie wolno mu wąchać trawy.” – mówi Pierzchała cytowana przez RMF FM. Psy były wystrzyżone nożyczkami do gołej skóry. Jak tłumaczyli właściciele, zrobili to, aby zwierzęta nie miały pcheł. Na ciele niektórych psów były widoczne rany, które musiały powstać podczas strzeżenia.

Widok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałWidok grobu Kory jest przykry i smutny. Dwa lata po śmierci tak wygląda, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej


 

Psy trafiły do schroniska
 

Odebrane w niedziele psy trafiły do schroniska w Tomarynach. Tam okazało się, że jeden z nich został adoptowany ze schroniska w Olsztynie i w poniedziałek wrócił do tego miejsca. O całej sprawie wypowiedziała się również dyrektor placówki, Anna Barańska: „Ten pies był adoptowany 9 lat temu. Jest nam przykro, nie tego oczekujemy od właścicieli psów, którzy adoptują zwierzęta” – powiedziała kobieta. Dodała, że podczas adopcji nie było żadnych zastrzeżeń wobec przyszłych właścicieli.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Urzędnicy zapukają do 1,4 mln polskich rodzin. Zapytają o majątki i zarobki, odpowiedzi są obowiązkowe
 

Z oceną dotyczącą starszego małżeństwa nie zgadza się komendant straży miejskiej w Olsztynku Mirosław Szostek. Portal rmf24.pl cytuje jego wypowiedz, w której mężczyzna wspomina o miłości do zwierząt pary, jednak nie takiej, jaka powinna być. „Na tym osiedlu są trudne warunki sąsiedzkie, ludzie skarżyli się, gdy psy szczekały. Ci ludzie prowadzali zwierzęta do weterynarza. Nawet niedawno wysterylizowali suczkę, nie mieli tyle pieniędzy, by zapłacić od razu, więc ratami opłacali ten zabieg” – powiedział komendant Szostek. Dodał również, że pomimo ciężkiej sytuacji finansowej, małżeństwo nie żałowało pieniędzy na karmę dla psów.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z profilu "OTOZ Animals Inspektorat w Olsztynie" na Facebooku.
 

Źródło: [RMF FM, OTOZ Animals]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy Polacy dziś się dowiedzą. Chodzi o poważne zagrożenie
  2. Koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Ministerstwo Zdrowia przekazało porażające informacje. Sytuacja jest trudna do opanowania

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!