Psy za pomocą węchu mogą wyczuć wirusa SARS-CoV-2 w organizmie ludzkim?. pxhere.com
Źródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Maja 2020

Niesamowite, psy mogą wykryć zakażenie wirusem? Najnowsze badania naukowców odbierają mowę

Psy za pomocą węchu mogą wyczuć wirusa SARS-CoV-2? Całkiem możliwe, że okaże się to przełomowym odkryciem. Być może nasi czworonożni przyjaciele będą w stanie rozpoznać osoby chore na COVID-19 przy użyciu ich śliny czy moczu, co znacznie ułatwi nam walkę z wirusem. Będzie to przede wszystkim szybsze, prostsze i tańsze niż wykonywanie testów. Sprawa jest obecnie badana przez amerykańskich naukowców.

Wkrótce może okazać się, że psy znacznie pomogą nam w walce z pandemią koronawirusa. Wszystko za sprawą ich czułych nosów i niezwykłego węchu, czego próbują dowieść amerykańcy badacze.

Niewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej PolsceNiewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej PolsceCzytaj dalej

Psy za pomocą węchu mogą wyczuć wirusa SARS-CoV-2?

W pilotażowym programie Penn Vet, który jest projektem badaczy Instytutu Weterynarii Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii, osiem psów rasy labrador przejdzie trzytygodniowe testy. Będzie to szkolenie do rozpoznawania zapachu SARS-CoV-2 w próbkach śliny oraz moczu. Substancje będą pochodzić zarówno od osób zdrowych, jak i tych zakażonych.

- To nowe narzędzie diagnostyczne. Może zrewolucjonizować nasze sposoby radzenia sobie z covid-19 - przyznaje jeden z badaczy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężkie oskarżenia przeciw premierowi Morawieckiemu. Poseł ujawnił zadziwiające szczegóły
2. Rozłam w Porozumieniu, wybory z coraz większym chaosem. Wiceprezes przeciwko Gowinowi

Jeśli psiaki zdadzą testy i okaże się, że ich nosy faktycznie są w stanie rozpoznać koronawirusa, zwierzęta będą mogły rozpocząć pracę już w lipcu. Do akcji walki z wirusem z czasem zostanie prawdopodobnie włączonych więcej czworonogów i będzie to miało swoje zastosowanie na całym świecie. Eksperci są przekonani, że skuteczne zapobieganie pandemii w przyszłości będzie wymagało jeszcze większej liczby wykonywanych testów. Wszystko to po, aby zmniejszyć lub nawet całkowicie zahamować transmisję wirusa oraz aby móc zidentyfikować także bezobjawowych nosicieli, których może być dużo. W tym wszystkim mogą pomóc nam nasi czworonożni przyjaciele.

Nie od dziś wiadomo, że psi węch ma niezwykłe właściwości. Od lat bowiem wykorzystuje się go do wykrywania nawet niektórych rodzajów nowotworów, malarii czy chorób układu oddechowego. Czas pokaże, czy zwierzęta będą w stanie pomóc nam także tym razem. Jednak faktem jest, że takie zdolności ma niestety nie każdy psiak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersje wokół ustawy Covidowej. Polski rząd może inwigilować obywateli
  2. Ogromny hałas, huk, antyterroryści. Akcja CBŚP w Warszawie. Co się dzieje?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze

Źródło: polsatnews.pl / WTV