Przemysław Czarnek spotkał się z przedstawicielami Społecznej Koalicji na rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania. Jakie będą tego konsekwencje?. Wikimedia Commons/Sejm RPŹródło: Wikimedia Commons/Sejm RP
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 27 Listopada 2020

Przemysław Czarnek spotkał się z organizacjami, popierającymi procedury, uznawane za tortury. Myśleliśmy, że gorzej być nie może

Minister edukacji, Przemysław Czarnek, spotkał się z organizacjami Społecznej Koalicji na rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania. Ich postulaty to m. in. walka z "seksualizacją dzieci" oraz "ideologią LGBT", a także powstrzymanie "homoagresji". Otwarcie stoją też za całkowitym zakazem aborcji, nazywając ją "eugeniką". Minister się tłumaczy.

- Nie muszę się z nimi zgadzać, ale z chęcią ich wysłucham - powiedział.

Dramatyczne chwile Filipa Chajzera. Jego ojciec przechodzi operacjęDramatyczne chwile Filipa Chajzera. Jego ojciec przechodzi operacjęCzytaj dalej

Przemysław Czarnek spotkał się z przedstawicielami Społecznej Koalicji na rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania

Fundacja Instytut Analiz Płci i Seksualności „Ona i On”, która w przygotowanym przez siebie "niezbędniku rodzica" odsyła czytającego do filmu wyprodukowanego przez Miłujcie się!TV o "terapii homoseksualizmu" - jej członkowie sądzą, że można w ten sposób zmienić orientację seksualną. Takie terapie uważane są za tortury. Zostały oficjalnie zakazane na Malcie, w Niemczech (dla nieletnich) i w Albanii, a poza Europą w Brazylii i Argentynie. Takie terapie nie mają nic wspólnego z nauką i prowadzone są często przez osoby niewykwalifikowane.

Za to Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci uważa, że osoby homoseksualne nie są równe heteroseksualistom i "zapewnia dzieciom ochronę przed wpływami takich ideologii". 

Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci na swojej stronie zamieszcza tekst, opisując swoją działalność. Według nich organizacja "zapewnia dzieciom ochronę przed wpływami ideologii zrównujących naturalne skłonności heteroseksualne człowieka z innymi, w szczególności homoseksualnymi" oraz pilnuje "szkoły przed prowadzeniem permisywnej edukacji seksualnej. Ostrzegamy przed zapraszaniem ideologicznych grup mogących propagować treści nieodpowiednie dla dzieci".

Prezes jednego ze stowarzyszeń zrzeszonych w Społecznej Koalicji na rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania w rozmowie z Onetem twierdzi, że dzieci "powinny być wychowywane do czystości, bo bez tego sypie się rodzina i państwo przestaje istnieć".

Te oraz podobne organizacje pojawiły się (z inicjatywy pierwszej z wymienionych) na spotkaniu z ministrem edukacji, Przemysławem Czarnkiem. Duża ich część sprzeciwia się też Konwencji Stambulskiej i wzywa do jej wypowiedzenia, zbierając podpisy pod petycją, ta zaś w założeniu zajmuje się m. in. problemami związanymi z udzielaniem pomocy osobom dotkniętym przemocą. Wśród zaproszonych znalazły się również organizacje, które informują rodziców, że w szkołach dochodzi do "seksualizacji dzieci".

Edyta Górniak na antenie Polsat News umówiła się na kawę z byłym szefem GIS-u. Zdumiewające scenyEdyta Górniak na antenie Polsat News umówiła się na kawę z byłym szefem GIS-u. Zdumiewające scenyCzytaj dalej

O tym wydarzeniu resort poinformował na swoim Twitterze.

Czym jest Społeczna Koalicja na rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania?

O Społecznej Koalicji na rzecz Edukacji, Nauki i Wychowania trudno znaleźć jakiekolwiek informacje. Dopiero w momencie, w którym zostało umówione spotkanie, Fundacja Instytut Analiz Płci i Seksualności „Ona i On” podała na swoim Facebooku cel koalicji oraz listę zrzeszonych w niej organizacji.

- "Dziś byliśmy w Ministerstwie Edukacji i Nauki na spotkaniu z Ministrem Przemysławem Czarnkiem wspólnie z reprezentantami 10 innych organizacji prorodzinnych. Rozmawialiśmy na tematy związane z wychowaniem młodego pokolenia. Padło dużo konkretnych propozycji. Przynieśliśmy owoc pracy dwutygodniowych konsultacji. To spotkanie to wspólny wysiłek. Dziękujemy bardzo:

 1. Fundacja Mamy i Taty
 2. Centrum Życia i Rodziny
 3. Stowarzyszenie: Odpowiedzialny Gdańsk
 4. Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie
 5. Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci
 6. Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza
 7. Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
 8. Ruch 4 Marca
 9. Fundacja Życie
 10. Fundacja Lider100

Pomysł spotkania pojawił się z naszej inicjatywy zbieżnej z potrzebami naszego środowiska" - można przeczytać. 

W rozmowie z Onetem prezes zarządu Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza powiedział, że "celem spotkania i stowarzyszenia było, aby edukacja w szkole miała większą powagę niż do tej pory". 

-  Chodzi o to, aby skupiać się na etyce, wychowaniu dzieci i młodzieży oraz studentów. Życie i ulica pokazały nam, że wychowanie poszło do diabła, że wszyscy przegrali wychowanie młodzieży, a stało się to przez edukację, która zaczęła się psuć już 10-15 lat temu. Zło wyszło z edukacji szkolnej, później nastąpiło wykluczenie rodziców z edukacji i pojawiły się różne trendy w edukacji seksualnej - opowiadał. 

Sędzia się nie krył. Wyrok ws. Danuty Holeckiej zapadł w 15 minutSędzia się nie krył. Wyrok ws. Danuty Holeckiej zapadł w 15 minutCzytaj dalej

Co o spotkaniu sądzi minister?

Onet skontaktował się z ministrem w sprawie spotkania.

- Spotkałem się z tymi organizacjami, ponieważ mnie o to poprosiły. Mają swoje pomysły na edukację, wysłuchałem ich. Jest za wcześnie na jakiekolwiek wnioski. Spotykam się z różnymi organizacjami, które chcą mieć jakiś wpływ na edukację, mają swoje postulaty dotyczące ewentualnych zmian - mówił Czarnek. 

Jak zaznaczył, jest gotów spotkać się z każdą "sensowną organizacją".

- Wystarczy, że ma logiczne argumenty i postulaty. Nie muszę się z nimi zgadzać, ale z chęcią ich wysłucham.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Nieoczekiwane wezwania w skrzynkach Polaków. Zaskoczenie przeżyje nawet 4,5 tys. osób
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Minister od lat występuje przeciwko "ideologii LGBT" - podczas swojej kariery jako wojewoda lubelski nagrodził dziewięć gmin, które otwarcie wyraziły wobec niej sprzeciw. Od początku jego kariery an stanowisku ministra pojawiają się mocne głosy nauczycieli szkolnych i akademickich, że taka osoba nie może kierować tak ważnym dla rozwoju dzieci i młodzieży ministerstwem. 

- Mówią też, że jestem mizoginem, homofobem i bogaczem mieszkającym w złotym domu. Kompletnie mnie to nie wzrusza. Nie mam zamiaru wkraczać w autonomię uczelni, nie zamierzam wpływać na poglądy rektorów i profesorów, wójtów, burmistrzów, prezydentów, dyrektorów i nauczycieli - mówił w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

źródło: [onet.pl]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Oficjalnie wydano już rozporządzenie. Nowe restrykcje na nadchodzące święta
 2. Najbardziej niezwykły domowy chleb na świecie. Potrzebujesz 1 osobliwego składnika, smakuje wybornie
 3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
 4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
 5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
 6. Nic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od Polski
 7. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć