Świeżo mianowany minister Przemysław Czarnek zapowiedział zmiany w edukacji.. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News
Źródło: MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Listopada 2020

Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców

Świeżo mianowany minister Przemysław Czarnek zapowiedział zmiany w edukacji, w tym ochronę konserwatywnych wykładowców. Szef MEN ubolewa nad faktem, że "o ile ktoś z poglądami lewackimi może bez trudu zorganizować konferencję", wydarzenia z cyklu "pro-life" są zsuwane na boczny tor. Zdaniem polityka w pewnych sprawach uniwersytety skręciły w złą stronę.

Minister edukacji i nauki wystąpił w trakcie VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej". Treść rozmowy Przemysława Czarnka z klubowiczami, którzy mają obawiać się, wysyłać na uniwersytety swoje dzieci, by nie zatraciły tam wartości, które im wpajano, przytacza portal "Niezalezna.pl".

Obrazy WTV"Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki". Gwiazdor disco polo na antenie Polsatu tłumaczy, dlaczego pieniądze mu się należałyCzytaj dalej

– Nie możemy się bać. Też mam dziecko na uniwersytecie publicznym w dużym mieście i nie widzę po roku przebywania w innym mieście, by moje dziecko zatraciło jakiekolwiek wartości, które wynosi z domu. Jest miłym, grzecznym dzieckiem, pomagającym rodzicom i nie tylko i bazującym na wartościach, które w swoim życiu ma od 20 lat – przekonywał polityk PiS.

Następnie wystosował apel do klubowiczów, wychowanie stawiając przy okazji ponad nauczaniem akademickim: – Nie bójmy się, to od nas w pierwszej kolejności zależy – nie od uniwersytetu.

Gwiazda TVN została wyproszona ze sklepu. Powodem był przekaz jej programu, historię ujawniła dopiero terazGwiazda TVN została wyproszona ze sklepu. Powodem był przekaz jej programu, historię ujawniła dopiero terazCzytaj dalej

"Wolność nauki"

W dalszej części szef MEN zaznaczył, że w jego opinii wyższe uczelnie obrały niewłaściwą ścieżkę. – Kierunek rozwoju, zwłaszcza nauk humanistycznych czy społecznych, poszedł nie tam, gdzie byśmy sobie życzyli, i to musimy zawracać, ale to, czy nasze dzieci będą bazowały na wartościach, które wyniosły z domu, w pierwszej kolejności zależy od nas – rodziców. I od tego, czy będziemy pilnować wyznawania wartości, które wpajaliśmy – wskazał.

Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości obecnie widoczny jest brak wolności nauki. – O ile ktoś z poglądami lewackimi może bez trudu zorganizować konferencję, nawet pseudonaukową na dowolnym uniwersytecie publicznym, a co więcej będzie ona dobrze postrzegana przez władze uniwersytetu, to często słyszymy o tym, że konferencji pro-life, czy o tematyce konserwatywnej, katolickiej nie można zorganizować, bo nie ma czasu, nie ma miejsca, albo po prostu władze się nie zgadzają. Takie sytuacje są coraz częstsze – przekonywał Przemysław Czarnek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Klienci jednego z największych banków w Polsce na celowniku oszustów. Można stracić wszystkie pieniądze
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

Minister zapowiedział, że jeszcze w tym roku złoży propozycję zmian legislacyjnych, która zapewniałaby "wolność nauce". Za ową wolnością kryć może się jednak przyszła bezbronność studentów wobec przemocowych, prezentujących skrajnie konserwatywne poglądy wykładowców.

– W szkolnictwie wyższym i nauce jest część ustawy poświęcona odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, ale również skupiająca się na ocenie ich pracy. I w tym zakresie już są zaprojektowane i analizowane przepisy, które będą się składały na pakiet, który będzie pakietem wolnościowym. Pakiet, który będzie zwalniał nauczycieli akademickich o poglądach konserwatywnych, chrześcijańskich, narodowych, z odpowiedzialności dyscyplinarnej, a nawet wyjaśniającej za poglądy – mówił szef MEN podczas Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej".

Przemysław Czarnek: "Kompleksowe rozmowy ze środowiskiem nauczycielskim"

Kolejno Czarnek przekazał szczegóły dotyczące uwolnienia edukacji od "bagażu biurokracji", zapowiadając, że to właśnie swoiste odbiurokratyzowanie szkół ma być początkiem reformy nowego ministra edukacji i nauki.

– Nie mam wątpliwości, że przepisy w tym względzie pojawią się już wiosną przyszłego roku najpóźniej, natomiast kompleksowo o tym, jakie jest pensum, jakie jest wynagrodzenie nauczyciela, ile czasu poświęca pracy nauczyciel języka polskiego, matematyki, a ile np. nauczyciel wychowania fizycznego, czy nauczyciel plastyki. To są różne wymiary czasu pracy, rzeczywiście różne nakłady czasu pracy – zapowiedział.

Niewiele osób wiedziało. Kardynał Henryk Gulbinowicz został rozgrzeszony przed śmierciąNiewiele osób wiedziało. Kardynał Henryk Gulbinowicz został rozgrzeszony przed śmierciąCzytaj dalej

Członek partii rządzącej zaznaczył, że "nie chce segregować nauczycieli na lepszych i gorszych", jednak "wszyscy mamy świadomość tego, że jest jakaś część nauczycieli, którzy pracują więcej w szkole, bo oczywiście więcej trzeba poświęcić uwagi na nauczenie języka polskiego, matematyki, czy choćby historii, a są nauczyciele, którzy mają mniejszy nakład czasu pracy".

Na koniec zapewnił, że zmiany wymagają "kompleksowej rozmowy ze środowiskiem nauczycielskim i kompleksowego podejścia do karty nauczyciela". – Żadna zmiana nie nastąpi bez konsultacji ze środowiskiem nauczycielskim. Pełnym środowiskiem nauczycielskim. Ze wszystkimi związkami zawodowymi, nie tylko z prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego – przekonywał, cytowany przez serwis "Niezależna.pl".

Źródło: Niezalezna.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiada
  2. Wystarczy kilka łyków dziennie, by pozbyć się natrętnego kaszlu. Domowy sposób naszych babć w końcu wraca do łask
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Wiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcji
  7. Ogromne zmiany w rządzie. Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowane