Przemysław Czarnek skomentował plany przedstawicielek Strajku Kobiet dotyczące "świeckiej szkoły".. YouTube/Telewizja RepublikaŹródło: YouTube/Telewizja Republika
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Grudnia 2020

"Panie nie będą miały nic do powiedzenia". Przemysław Czarnek dopiero się rozkręca, coraz mocniejsze postulaty

Minister edukacji Przemysław Czarnek skomentował plany przedstawicielek Strajku Kobiet dotyczące "świeckiej szkoły". Szef MEiN zapewnił, że będzie rządził twardą ręką. "Jesteśmy środowiskiem reprezentującym wartości wolnościowe, które reprezentuje zdecydowana większość Polaków", przekonywał.

  • Liderki Strajku Kobiet przedstawiły swoje postulaty dotyczące "świeckiej szkoły"
  • Przemysław Czarnek zapowiedział, że za jego kadencji "te panie nie będą miały nic do powiedzenia"
  • Postulaty uznał za "nierozumne, sprzeczne z Konstytucją i z prawem naturalnym"

Przed tygodniem na oficjalnej konferencji prasowej liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet przedstawiono założenia dotyczące projektu tzw. świeckiej szkoły.

Świecka szkoła to opieka medyczna, nie watykańska. To wolność słowa i sztuki. Precz z "Mordo Iuris", precz z finansowaniem Kościoła, stop klerykalizacji – przekazano.

Zaszedł już bardzo daleko, kiedy trafił na zdumiewające pytanie. Uczestnik Zaszedł już bardzo daleko, kiedy trafił na zdumiewające pytanie. Uczestnik "Milionerów" musiał pozbyć się wszystkich kół ratunkowychCzytaj dalej

Powołujemy osoby moderatorek, które będą siecią działaczek Strajku, które będą służyć swoim wsparciem, gdy będzie potrzebna ingerencja w rozmowy między dziećmi a rodzicami, którzy zmuszają je do uczestnictwa w obrządkach religijnych czy w lekcjach religii – kontynuowała cytowana przez portal tvp.info aktywistka.

Plany przedstawicielek Strajku Kobiet skomentował na antenie Telewizji Republika nowo mianowany minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Tomasz Komenda został ojcem. Właśnie przekazał fantastyczne wieściTomasz Komenda został ojcem. Właśnie przekazał fantastyczne wieściCzytaj dalej

Przemysław Czarnek: "Obraz nędzy i rozpaczy"

Pytany przez dziennikarkę, czy nie obawia się, że za chwilę placówki oświaty staną się polem walki, polityk Prawa i Sprawiedliwości odparł: – Bardzo się cieszę z tych pomysłów, zachęcam Strajk Kobiet do formułowania ich częściej. Głupota z tych postulatów bije bardzo mocno i dochodzi do najdalszych zakątków Rzeczypospolitej i pokazuje obraz nędzy i rozpaczy Strajku Kobiet.

Zdaniem Czarnka dzięki podobnym inicjatywom obywatele coraz szybciej przekonują się, "z kim mają do czynienia".

Teksty wybrane dla Ciebie:

Postulaty przedstawicielek Strajku Kobietek minister określił jako "nierozumne, sprzeczne z Konstytucją i z prawem naturalnym do wychowania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem przez rodziców".

Według ministra wspomniane plany nie wiążą się z walką o wolność. – One pokazują zakaz, [...] wszędzie zakaz – na tym polega wolność tych radykałów. To żadna wolność – przekonywał w programie Telewizji Republika, z którego screen znajduje się na zdjęciu wyróżniającym.

I dalej: – To środowisko lewicowo-liberalne i lewackie to środowisko radykalizmu społecznego. My jesteśmy środowiskiem reprezentującym wartości wolnościowe, które reprezentuje zdecydowana większość Polaków.

Dopiero co jego ojciec wyszedł ze szpitala. Filip Chajzer ukrywał własną chorobę, o czym właśnie poinformowałDopiero co jego ojciec wyszedł ze szpitala. Filip Chajzer ukrywał własną chorobę, o czym właśnie poinformowałCzytaj dalej

Kolejno nie zabrakło jasnych deklaracji ze strony przedstawiciela rządu PiS. – Dopóki jestem ministrem edukacji i nauki, te panie nie będą miały nic do powiedzenia, jeżeli chodzi o kształtowanie opieki, wychowania i edukacji w szkole – zapewniał Przemysław Czarnek.

źródło: tvp.info / YouTube/Telewizja Republika

Zobacz także w naszych serwisach: