Prowincja Warszawska Redemptorystów. Ze wspólnoty zakonników napłynęły bardzo niepokojące wieści. Wiadomo jak doszło do zakażeń w zakonie.. (zd. il.) Wikimedia Commons/Paweł KlasaŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/Paweł Klasa
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Czerwca 2020

Redemptoryści zmagają się z zarazą we wspólnocie zakonnej. Sytuacja jest poważna, wiadomo dlaczego

Prowincja Warszawska Redemptorystów. Ze wspólnoty zakonników napłynęły bardzo niepokojące wieści. Wiadomo, jak doszło do zakażeń w zakonie. Na początku czerwca potwierdzono tam trzy przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęte zostały także domy zakonne w Bardzie, Kościelisku, Tuchowie i Wrocławiu. Rzecznik prasowy Prowincji wydał oświadczenie, które wiele wyjaśnia.

W wydanym oświadczeniu rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Mariusz Mazurkiewicz wspomina m.in. o święceniach kapłańskich, od których wszystko się zaczęło. O sprawie informuje Fakt.

Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonychAbsurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

Prowincja Warszawska Redemptorystów. Wiadomo, jak doszło do zakażeń

Prowincja Warszawska Redemptorystów na początku czerwca w oficjalnym oświadczeniu poinformowała opinię publiczną o przypadkach zakażeń koronawirusem we wspólnotach zakonnych. Wykryto już trzy potwierdzone przypadki choroby COVID-19. Na wyniki testów czekają także kolejni zakonnicy, którzy mieli kontakt zakażonymi. Kwarantanną objęte zostały również inne domy zakonne. Redemptoryści podjęli decyzję o zamknięciu kościołów dla wiernych. Wszystko ma potrwać aż do momentu, gdy uda się opanować epidemię, a powrót będzie już w pełni bezpieczny.

Jak podał ekai.pl, 2 czerwca potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w zakonie. Stało się to zaledwie trzy dni po święceniach i, jak zapewnia rzecznik, od razu podjęto odpowiednie kroki. - Natychmiast zostały wdrożone dostępne środki ostrożności we wspólnotach, gdzie były osoby z pojawiającymi się objawami. Następnego dnia rano zostały powiadomione władze sanitarno-epidemiologiczne i potencjalnie chorzy poddali się badaniom. Do godzin południowych 4 czerwca 2020 r. zostały potwierdzone trzy przypadki zachorowań - poinformował o. Mariusz Mazurkiewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
2. Przyjęli ustawę, wielkie zmiany w urlopach. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie

"Kwarantanną objęte zostały domy zakonne redemptorystów w Bardzie (diec. świdnicka), Kościelisku (arch. krakowska), Tuchowie (diec. tarnowska) i Wrocławiu. Czasowo zamknięte dla wiernych zostały też kościoły znajdujące się przy wymienionych domach zakonnych. Cały czas, dochowując staranności, obserwujemy sytuację w innych wspólnotach zakonnych, gdzie - podkreślamy - nie ma obecnie objawów infekcji" - dodał rzecznik.

Jak informuje w oświadczeniu wydanym w czwartek o. Mazurkiewicz, wszelkie dodatkowe i bieżące informacje w sprawie można uzyskać poprzez strony internetowe domów zakonnych oraz kościołów, a także w mediach społecznościowych.

"Informacje o podjętych działaniach, ograniczeniach w sprawowaniu posługi duszpasterskiej i trwaniu kwarantanny są podawane na bieżąco na stronach internetowych poszczególnych domów zakonnych i parafii, jak również w mediach społecznościowych. Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę w niełatwej dla nas sytuacji. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy" - czytamy w zakończeniu oświadczenia o. Mariusza Mazurkiewicza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lepiej przygotuj się na spore kłopoty z dostępem do pieniędzy. Aż 6 największych banków ostrzega klientów
  2. Policja wydała pilny komunikat. Zaginęła 8-latka i jej matka. Wyszły z domu i przepadły
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Źródło: Fakt