Wiadomości protest. Facebook / Gazeta WyborczaŹródło: Facebook / Gazeta Wyborcza
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 24 Lipca 2020

W całym kraju właśnie ruszyły gigantyczne protesty. Polki i Polacy są zbulwersowani, ruszyli na ulice

Wiadomości o protestach obiegły polskie media. Polki i Polacy wyszli na ulicę, by sprzeciwić się wypowiedzeniu przez rząd Konwencji stambulskiej dotyczącej przeciwdziałania przemocy. Dyskusja na ten temat trwa od kilku dni.

Protesty odbyły się w całej Polsce m.in. w Gdańsku, Warszawie oraz Zielonej Górze. Demonstranci są bardzo zmotywowani, by walczyć o zachowanie Konwencji w polskim prawie.

Samolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieSamolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieCzytaj dalej

Wiadomości o protestach

Protest był zapowiadany od jakiegoś czasu. - Ordo Iuris i PiS chcą doprowadzić do wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Antyprzemocowej, czyli konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Dzięki temu będą mogły zalegalizować w Polsce przemoc w rodzinie. I o to toczy się cała walka - pisali organizatorzy.

Papież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobiePapież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobieCzytaj dalej

W rozmowie z Gazetą Wyborczą Instytut Równości tłumaczył swoje motywacje. "Bez wypowiedzenia Konwencji Polska nie będzie mogła zalegalizować przemocy w rodzinie. O to tu chodzi. Tak, wiemy, że PiS i Ordo Iuris bredzą, że Konwencja nie jest potrzebna, bo odpowiednie zapisy mamy albo możemy mieć w zwykłych ustawach. Chwileczkę, to skoro nasze prawo jest zgodne z Konwencją, to dlaczego mamy ją wypowiadać? No właśnie. Po to, żeby nasze prawo w sposób niezgodny z Konwencją ZMIENIĆ" - twierdzi Instytut.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Czas na złożenie wniosku mija już za kilka dni. Rekordzista dostał aż 429 tys. zł
 

Temat Konwencji Antyprzemocowej trwa od 2012 roku gdy w trakcie rządów PO-PSL zdecydowano o podpisaniu dokumentu. Długo jednak trwała ratyfikacja, Bronisław Komorowski zdecydował się na to dopiero pod koniec swojej kadencji w 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP właśnie przekazało bardzo ważną wiadomość. Zaczęło się
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dramatyczne doniesienia znad polskiego morza. Koronawirus w markecie. Sklep odwiedziło mnóstwo turystów

Źródło: Gazeta Wyborcza