Protest przedsiębiorców odbył się wczoraj pod Kancelarią Premiera. Do akcji wkroczyła w nocy policja.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Maja 2020

Kontrowersyjna, nocna akcja policji pod oknami kancelarii Morawieckiego. Nagrania obiegają sieć, nie wygląda to najlepiej

Protest przedsiębiorców odbył się wczoraj w godzinach wieczornych pod Kancelarią Premiera. W manifestacji udział wzięło ponad 100 osób. Do akcji wkroczyła policja, która wylegitymowała oraz zatrzymała część z nich. Przewodniczącym strajku był Paweł Tanajno, który także relacjonował za pośrednictwem mediów ten protest.

Protest pod Kancelarią Premiera przeciągał się do godzin nocnych. Do akcji musiała wkroczyć policja, która przegoniła zebrany tłum przedsiębiorców.

Prokuratura nie pozostawi tak udzielania danych Poczcie Polskiej. Ogromne konsekwencjeProkuratura nie pozostawi tak udzielania danych Poczcie Polskiej. Ogromne konsekwencjeCzytaj dalej

Protest przedsiębiorców odbył się wczoraj pod Kancelarią Premiera. Do akcji wkroczyła w nocy policja

Strajk Przedsiębiorców rozpoczął się w czwartek około godz. 16 w centrum Warszawy. Przedsiębiorcy domagali się m.in. bardziej skutecznego wsparcia finansowego niż to zaproponowane przez rząd w tarczy antykryzysowej. Przewodniczącym protestu był Paweł Tanajno, znany przedsiębiorca i jeden z bezpartyjnych kandydatów na prezydenta.

- Będziemy musieli czekać całą noc na spotkanie z Mateuszem Morawieckim, chyba, że będzie normalnym człowiekiem i wyjdzie tutaj do nas - zapowiedział Paweł Tanajno.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister Łukasz Szumowski nie ma złudzeń. Dwie epidemie w Polsce jednocześnie mogą wystąpić jesienią
2. Jeszcze tylko 12 dni. Potem co 3 dorosły Polak będzie musiał się dostosować, już przesądzone

Około 2 w nocy w piątek policjanci zatrzymali prewencyjnie wszystkie osoby, które nie reagowały na wezwania o zaprzestanie protestu i opuszczenie miejsca. Część z nich została wylegitymowana, część zatrzymana.

Wylegitymowano ponad 150 protestujących osób, a 37 zatrzymano. Zostaną skierowane wobec nich wnioski do inspekcji sanitarnej.

Nagranie Pawła Tanajno, który przewodniczył strajkowi i był obecny na miejscu, do obejrzenia tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy zbadali próbki 17 milionów ludzi. Cztery grupy szczególnie narażone na śmierć z powodu wirusa
  2. Chłopiec spadł ze schodów, uderzył główką o beton. Matka była nietrzeźwa
  3. Skończyła Ci się ważność paszportu? Urzędnicy nie pozwolą złożyć Ci wniosku, będą zadawali pytania
  4. Duży protest w samym centrum stolicy. Kierowcy zablokowali ruch, o co chodzi?
  5. Popularny tygodnik radził chorym na depresję ciążę na poprawę humoru. Opublikował obraźliwą grafikę, teraz się tłumacz
  6. 4 osoby ranne, chwile grozy w McDonald’s. Kazali wyjść klientce, nie wytrzymała

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News