Protest przed ambasadą USA w Warszawie odbył się dziś w godzinach popołudniowych.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Czerwca 2020

PAP: Protest przed ambasadą USA w Warszawie, ludzie wyszli na ulicę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Protest przed ambasadą USA w Warszawie odbył się dziś w godzinach popołudniowych. Ludzie wyszli na ulicę w ramach gestu solidarności i sprzeciwu wobec rasizmu. Ma to związek ze śmiercią George'a Floyd. Manifestujący wyrazili swój bunt i niezgodę na nierówne traktowanie Afroamerykanów przez amerykańską policję oraz stosowanie przez nią brutalnej przemocy wobec czarnoskórych. O sprawie informuje PAP.

Jak informuje PAP, protest przed ambasadą USA w Warszawie, który odbył się w sobotę, zorganizowany został przez koalicję Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi. Do protestu dołączyło wielu młodych ludzi.

Zakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieZakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieCzytaj dalej

Protest przed ambasadą USA w Warszawie. "Dość rasizmu i przemocy"

Jak podaje PAP, manifestujący na protest przynieśli ze sobą transparenty z dosadnymi hasłami: "Dość rasizmu i przemocy", "Solidarność z buntem w USA", czy "Stop brutalności policji". Jak poinformował PAP nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy stołecznej policji, manifestacja przebiegła bez zakłóceń. Protest miał charakter pokojowy i obyło się bez zamieszek, jakie w ostatnich dniach można zobaczyć na ulicach miast w Stanach Zjednocznych.

Jak zaznaczył dla PAP 30-letni Piotr, mężczyzna wziął udział w proteście, aby wyrazić swoją solidarność z ludźmi, którzy protestują obecnie w USA, a także aby wyrazić swój sprzeciw wobec nierównego traktowania obywateli przez amerykańskie władze i policję. Chodzi o Afroamerykanów. To właśnie przez rasizm, zdaniem wielu, doszło do tragicznej śmierci George'a Floyda. "Wpływ na sytuację w Stanach mamy minimalny, ale przynajmniej możemy się zsolidaryzować" - tłumaczył dla PAP pan Piotr. "Olbrzymia dyskryminacja Afroamerykanów jest od kilkudziesięciu lat zamiatana pod dywan przez amerykańskich polityków" - dodał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Strajk Przedsiębiorców. Niespodziewany zwrot akcji, nagle wszyscy zamarli
2. Nawet 500 zł mandatu. Polacy muszą bardzo się pilnować na długi weekend

"Nie podoba mi się to, co dzieję się w Stanach Zjednoczonych, jest mi z tego powodu bardzo smutno" - powiedziała dla PAP 24-letnia Klara, jedna z uczestniczek protestu. "Dużo ludzi cierpi. Jeśli ktoś jest sygnowany przez kolor skóry, częściej pada ofiarą zabójstwa z błahych powodów" - dodała.

Jak podkreślił dla PAP 65-letni Andrzej, działania na tle rasistowskim są "upokorzeniem człowieka". "Rasiści maja kiepską samoocenę. To, że potrzebują kogoś kopać, poniżać, świadczy o nich samych" - powiedział dla PAP pan Andrzej i dodał, że według niego udział wielu młodych ludzi w sobotnim proteście przed ambasadą USA w Warszawie świadczy o świadomości oraz orientacji społeczeństwa w bieżących sprawach i wydarzeniach.

Jakub Kaminski/East News

Jakub Kaminski/East NewsZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  2. Małżeństwo może zyskać nawet 106 tysięcy. Wystarczy tylko w sprytny sposób wypełnić deklarację
  3. Felietonista Radio Maryja ujawnił dane ofiary pedofila. Teraz poniesie konsekwencje
  4. Została pobita do nieprzytomności i hospitalizowana. Nie żyje lokalna polityk PiS
  5. Dziś prezydent podpisze ustawę o "trzynastkach". Jakie są warunki przyznania świadczenia?
  6. Polak prowadził relację z włoskiej izolatki. Zwykła poczekalnia i robaki [FILM]

Źródło: PAP / Interia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News