protest. WTV/ Konrad Wrzesiński
Źródło: WTV/ Konrad Wrzesiński
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 26 Października 2020

Sytuacja jest dynamiczna, na proteście odpalono race, zebrały się ogromne tłumy. Dzieje się teraz, słychać krzyki i skandowanie

W Warszawie właśnie odbywa się kolejny protest. Przed chwilą oprócz dramatycznej sytuacji, w której potrącono dwie dziewczyny i celowo auto wjechało w protestujących, to przed chwilą odpalono race.

Dziś kolejny dzień Strajku Kobiet. Polki i Polacy wydają stanowczy sprzeciw wobec nieludzkiej decyzji TK ws. delegalizacji aborcji w sytuacji płodu z ciężkimi wadami genetycznymi. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest upodlający, pozbawiając kobietę jej podstawowych praw, skazując tym samym na dramatyczne życie dziecko i rodzicielkę

Zbigniew Ziobro wydał specjalne polecenie prokuratorom, w związku ze strajkami. Robi się bardzo niepokojącoZbigniew Ziobro wydał specjalne polecenie prokuratorom, w związku ze strajkami. Robi się bardzo niepokojącoCzytaj dalej

Podczas protestu w Warszawie odpalono race

Od godziny 16:00 na ulice Warszawy wyszły tłumy. Wściekłość zebranych nie zna granic, mają dość uprzedmiotowiania kobiety i promowania przez Kościół katolicki postawy, która mówi w naszym kraju Polkom, jak mają żyć i zaglądając, pisząc niekoniecznie łagodnie, im między nogi.

Niewyobrażalny dramat podczas protestu w Warszawie. Samochód wjechał w strajkujących, zabrało ich pogotowieNiewyobrażalny dramat podczas protestu w Warszawie. Samochód wjechał w strajkujących, zabrało ich pogotowieCzytaj dalej

Podczas przemarszu doszło już do tragicznego wypadku. Na ulicy Puławskiej w zebranych wjechał samochód, a dwie kobiety zostały przewiezione na sygnale karetką do szpitala. Przed chwilą placu Trzech Krzyży pojawili się narodowcy, którzy bezpośrednio nacierają w grupę proaborcyjną.

"W związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań" – napisał Zbigniew Ziobro na Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
2. Jeden ruch NBP i stabilność finansowa legnie w gruzach. Ekspert ostrzega Polaków
3. Krzysztof Bosak opowiadał o "śmierci bez bólu". Anestezjolog szybko naprostował wysnute teorie z palca

Oprócz odpalenia rac podczas przemarszu, strajkujący ludzie stanęli także na dachu przystanku skandując hasła opozycyjne. Warto wspomnieć, że z ogromnym linczem spotkał się kolokwialny język protestujących, którzy będąc na skraju desperacji zdaniem niektórych być może powinni hasła pisać prozą?

Na strajku obecny jest nasz dziennikarz, któremu udało się udokumentować odpalenie rac, a niebo zabarwiło się na różowo. Sytuacja jest wciąż dynamiczna, a strajkujący, jak widać, nie do końca mogą czuć się bezpiecznie. protestprotestprotest

Mimo eskorty policji, można dostrzec tendencje do stanięcia po przeciwnej strony barykady, choć jak wiemy, funkcjonariusze wykonują tylko swoją pracę. Dodajmy, że dziś w radiu RMF FM Michał Dworczyk został sprowokowany przez Roberta Mazurka. Dziennikarz zapytał ministra o stosunek PiS do ustawy antyaborcyjnej, a pytanie to musiał powtórzyć 5 razy. Otrzymał odpowiedź wymijającą, z adnotacją, że powinni wypowiedzieć się eksperci.

Oburzony Robert Mazurek sam zaznaczył, że od stanowienia prawa nie są eksperci medyczni, a Polki i Polacy chcieliby wiedzieć, jak dalej wygląda ich przyszłość.

Obywatele naszego kraju nadal żyją w stanie zawieszenia, bojąc się o swoje życie i przyszłość. Większość kobiet deklaruje wprost, że nie chce rodzić dzieci w Polsce. Wstrząśnięci decyzją TK są także nasi sąsiedzi.

Aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
  2. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  3. Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. "Wara od kościołów, bandyterko"
  4. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"
  5. Roman Giertych niespodziewanie przerwał milczenie. Opowiedział wszystko ze szczegółami
  6. Domowy syrop do zadań specjalnych, rozpościera nad organizmem tarczę przed wirusami i przeziębieniem. Dodaj 2 składniki i ciesz się pysznym smakiem