Protest w samym sercu Krakowa. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Czerwca 2020

Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?

Protest niespodziewanie przeszedł ulicami Krakowa. Kilkaset osób wyraża swój sprzeciw wobec działań Zjednoczonej Prawicy oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Uczestnicy odnoszą się do "kultu Kaczyńskiego". Ostre słowa są rejestrowane przez funkcjonariuszy policji. Co tam się dzieje?

W ostatniej chwili na ulice Krakowa wyszły tłumy. Oburzeni manifestanci zgromadzili się w samym sercu miasta. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości demonstrują przeciwko łamaniu praworządności przez rząd Mateusza Morawieckiego. "Wolne media, wolne sądy", "Gdzie pieniądze za wybory" - to jedynie część skandowanych haseł. Kilka godzin przed ciszą wyborczą w stolicy Małopolski zebrało się kilkaset osób.

Masz konto w PKO BP? Pojawiły się całkowicie nowe zmiany, wielu klientów będzie zagubionychMasz konto w PKO BP? Pojawiły się całkowicie nowe zmiany, wielu klientów będzie zagubionychCzytaj dalej

Protest: Tłumy ludzi w samym centrum Krakowa

- Andrzej Duda na każdym wiecu opowiada o 500 plus, 300 plus, 13 emeryturze, ale czy to naprawdę ma sens? - grzmiała mówczyni. Uczestnicy protestu krytykują reformy wprowadzane przez obóz Jarosława Kaczyńskiego. Deklarują, że oferta socjalna rządzących stanowi przekupstwo. Wyrazili też swój gniew wobec TVP. Protestujący nie chcą finansować mediów publicznych, które ich zdaniem stanowią tubę propagandową Zjednoczonej Prawicy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
2. Stało się, NBP już potwierdził. Podwyżki cen są największe od 19 lat, a może być gorzej

Uczestnicy manifestacji kolejno wymieniają powody, dla których stawili się w centrum Krakowa. Zaapelowali też, aby w nadchodzącą niedzielę pójść do urn wyborczych. Wyjaśniają, że najwyższy czas wybrać nowego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni. Lidl wprowadza hitowe produkty na Dzień Psa
  2. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
  3. Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
  4. Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
  5. Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
  6. Łukasz Szumowski mówi jak będzie wyglądała sytuacja podczas drugiej fali epidemii. "Obostrzenia mogą powrócić"

Źródło: [Facebook/Video-KOD]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News