Protest Warszawa. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 25 Czerwca 2020

Pilny, niespodziewany protest w samym sercu Warszawy. Uczestnicy położyli się na ziemi, tłum ma już dość

Protest w pobliżu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie przyciągnął dziesiątki kobiet. Część z nich w symboliczny sposób położyło się na ziemi, wiele przyniosło transparenty. Organizatorkami wydarzenia są przedstawicielki Strajku Kobiet, które mają już dość tego, co dzieje się w krajowej, polityczno-społecznej rzeczywistości.

Przed Pałacem Prezycenckim w Warszawie rozpoczął się protest kobiet oburzonych pomysłem zmian w ustawie antyaborcyjnej. Należy bowiem zaznaczyć, że podpisana już przez Andrzeja Dudę tarcza antykryzysowa 4.0 zawiera nie tylko regulacje gospodarcze, ale także społeczne. Zdaniem działaczek rząd chce surowiej karać za ewentualne przerwanie ciąży. Z ich twierdzeniami nie zgadzają się niektórzy karniści.

- Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę #TrojanDudy, zawierającą ziobrowskie przepisy zmieniające zasady wymierzania kar określonych w kodeksie karnym - w tym za pomoc w aborcji, za nieumyślny błąd medyczny, za znieważenie prezydenta, za PRL-owską "kradzież zuchwałą", za przerwanie e-lekcji - przekazano we wpisie na profilu na Facebooku Strajku Kobiet.

Dawidka szukała cała Polska. Właśnie ujawniono tragiczne szczegóły sprawyDawidka szukała cała Polska. Właśnie ujawniono tragiczne szczegóły sprawyCzytaj dalej

Protest w samym sercu Warszawy

Uczestniczki wydarzenia organizowanego przez Ogólnopolski Strajk Kobiet chcą zwrócić uwagę na problem, z jakim ich zdaniem wkrótce może borykać się wiele Polek. O godz. 18 zebrały się więc wspólnie, aby pokazac swój sprzeciw i nagłośnić proponowane przez rządzących zmiany.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kim jest tajemniczy "przyjaciel" Jarosława Kaczyńskiego? Dziennikarze dotarli do zdumiewających informacji
2. Prezydent Sopotu nie wytrzymał. Mówi o turystach ze Śląska

Warto zaznaczyć, że manifestujące kobiety ustawiły się w bezpiecznych odległościach, mają na twarzach maseczki. Nie wiadomo, czy na miejscu pojawi się więc policja. Z czasem wokół grupy zbiera się coraz większy tłum, wiele osób przyniosło ze sobą specjalne plakaty oraz banery.

Protest Warszawa

Foto: Facebook / Andrzej Dariusz Woszczyński

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: Facebook

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News