Protest pod Pałacem Prezydenckim. Oko Press/screenŹródło: Oko Press/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Czerwca 2020

Znów wielki protest pod Pałacem Prezydenckim. LGBT+ nie wyrażają zgody na opluwanie i brak poszanowania

Protest pod Pałacem Prezydenckim został zorganizowany przez grupę "Stop Bzdurom". Na miejscu od dłuższego czasu znajduje się duża grupa młodzieży walczącą z dyskryminacją osób LGBT. Apelują do Prawa i Sprawiedliwości o zakończenie homofobicznej nagonki. Zgromadzenie zabezpieczają funkcjonariusze policji.

Właśnie teraz, w samym centrum Warszawy zebrali się przedstawiciele społeczności LGBT oraz ich sojusznicy. Z tęczowymi flagami oraz antyrządowymi transparentami domagają się szacunku ze strony prawicowych polityków. Zdaniem manifestantów od kilku dni nasiliła się nagonka na osoby nieheteronormatywne.

Szpital pilnie powiadomił prokuraturę. Znany polski dziennikarz zmarł w tajemniczych i budzących wątpliwości okolicznościachSzpital pilnie powiadomił prokuraturę. Znany polski dziennikarz zmarł w tajemniczych i budzących wątpliwości okolicznościachCzytaj dalej

Protest pod Pałacem Prezydenckim zgromadził tłumy

"Słyszymy wasze prośby. Widzimy wasze komentarze. Czujemy tęczową klamkę na skroni. Stop Bzdurom powraca i wspólnie z Queer Tour zaprasza na prowokację groźnej ideologii LGBT+ !Po ostatnich wydarzeniach w polskiej polityce ciężko zostać w domu. Dlatego wychodzimy na ulice!" - czytamy na stronie wydarzenia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielki strajk, ludzie wyszli na ulice. Awantura, rozległy się krzyki: "Mamy dość. Episkopat do więzienia"
2. 3 osoby zginęły, są ranni. Są porażające nagrania, wszystko trafiło do internetu, smutne wiadomości z Wielkiej Brytanii

Protestujący wyrażają stanowczy sprzeciw wobec słów, które padły z ust Jacka Żalka i Przemysława Czarnka. Przypomnijmy, że to właśnie oni deklarowali, że "LGBT to nie ludzie, to idelogia" oraz "Ci ludzie nigdy nie będą równi ludziom normalnym".

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z protestu pod Pałacem Prezydenckim transmitowanym przez Oko Press 21 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ceny nad morzem porażają, rachunki za obiady idą w setki złotych. Ale jest sposób, możesz zjeść z rodziną za mniej niż 100 zł
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Prezydent podpisał 1400+. Tysiące Polaków dostaną pieniądze już w czerwcu, jeden warunek

Źródło: [Oko Press]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News