W trakcie protestu Strajku Kobiet doszło do przepychanek uczestników z policją.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Listopada 2020

Policja zablokowała protest, zaczęła się szarpanina. Co się stało na Strajku Kobiet?

W trakcie dzisiejszego protestu Strajku Kobiet doszło do przepychanek uczestników z policją. Manifestanci opuścili już rejony Sejmu i przeszli do centrum stolicy. Policjanci usiłowali jednak blokować ich przemarsz.

O godzinie 18 rozpoczęła się zapowiadana na dziś "Blokada Sejmu" organizowana przez Strajk Kobiet. Stosunkowo szybko manifestanci opuścili jednak okolice ulicy Wiejskiej i rozpierzchli się po Warszawie.

Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećSławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczećCzytaj dalej

Przepychanki w trakcie protestu

– Idziemy dalej. Mamy niedaleko do miejsca, gdzie kompletnie nas się nie spodziewają. Idziemy dalej wymierzać sprawiedliwość – mówiła do protestujących Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Tuż po godzinie 19 marsz skręcił w kierunku ronda de Gaulle'a.

Uwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaUwaga, wszyscy klienci banku Millennium powinni wiedzieć. Szykują się utrudnieniaCzytaj dalej

– To nie jest spacer. To jest protest przeciwko Kaczyńskiemu, który okazał się dzisiaj tchórzem – mówiła w rozmowie z reporterem TVN24 Lempart.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Biedronka znów zaskoczyła. Już teraz w sieciówce kupisz superprzydatne produkty do domu za półdarmo
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

Kilkadziesiąt minut później na rondzie de Gaulle’a doszło do przepychanek z policją. Funkcjonariusze częściowo usunęli protestujących z ronda. Pozostali ustawili się w poprzek ulicy. Zdaniem części zgromadzonych było to zupełnie niepotrzebne prowokowanie możliwych zamieszek.

W centrum wydarzeń dostrzec można było m.in. transmitującą zajście Barbarę Nowacką. Wciąż nie wiadomo, po co dokładnie mundurowi weszli w tłum i zaczęli spychać uczestników wydarzenia.

Nowy cień na zdarzenie rzucił kolejno reporter TVN24. – Członkowie marszu chcieli tutaj poczekać na tych, którzy mieli dojść od strony placu Trzech Krzyży. I w trakcie tego czekania, kiedy ludzie zgromadzili się na rondzie de Gaulle'a, natychmiast znalazło się tu mnóstwo policji, która z resztą od kilku godzin była w okolicy Sejmu – relacjonował Michał Gołębiowski.

I dalej: – Funkcjonariusze bardzo szybko otoczyli protestujących w kordonie. Zamknęli ich w sektory, przez co część osób nie mogła dojść do reszty i forsowała kordon policji.

Mundurowi zablokowali całe skrzyżowanie ulic Nowego Światu i Świętokrzyskiej. Na ten moment trudno dopatrzyć się zasadności działań funkcjonariuszy.

Policja zablokowała skrzyżowanie Nowego Świata ze Świętokrzyską.

Wydaje się, że policja chce w zasadzie zablokować manifestujących z każdej strony. Gdzie by się bowiem nie udali, natrafiają na kordony policji zastawiające im przejście.

źródło: Facebook/Ogólnopolski Strajk Kobiet

W kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiW kolejkach do Biedronki ustawią się tłumy. Rozdają produkty za darmo, znamy warunkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rodzina chorej pielęgniarki błaga o pomoc. Pilnie potrzebne osocze ozdrowieńca
  2. Najłatwiejszy przepis na chleb z garnka. Zrobisz go w kilka chwil, a potem będziesz się cieszył domowym pieczywem
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowego
  7. Oryginalne nagranie z Czarnobyla. Mężczyźni usuwali radioaktywny materiał własnymi rękami [wideo]