W ramach protestu włoscy restauratorzy rozdali trufle o łącznej wartości około 5 tys. euro!. Pixabay/Mrdidg
Źródło: Pixabay/Mrdidg
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 16 Listopada 2020

Wielki protest restauratorów, nie wytrzymali. Rozdano jedzenie, które było warte ponad 20 tys. złotych

Podobnie jak polscy restauratorzy, również włoscy mają sporo problemów. Ci z regionu Marche znaleźli się w poważnych kłopotach finansowych w związku z zamknięciem restauracji i możliwością dostarczania zamówień jedynie na wynos. Problemem okazało się również uchwalenie nowych przepisów... zbyt późno. W związku z tym protestujący rozdali swoje najcenniejsze produkty w prezencie, by te się nie zmarnowały.

Chodzi tu głównie o kosztujące fortunę trufle.

Obrazy WTV"Wiadomości" TVP: Nikt się nie spodziewał tak bezczelnego wydania. Sądzą, że tuszowanie pedofilii przez papieża jest atakiem lewicowych opozycjonistówCzytaj dalej

Protest restauratorów we włoskim regionie Marche

W Ankonie na wschodzie Włoch zawrzało. Region Marche, którego miasto jest stolicą, znalazło się, decyzją premiera, w strefie pomarańczowej, określanej jako strefa dość wysokiego ryzyka zakażeń. Związane jest to nie tylko z wprowadzonymi większymi obostrzeniami dotyczącymi obywateli, ale również wielu branż.

Z dnia na dzień restauratorzy z Marche dowiedzieli się, że będą musieli zamknąć swoje lokale. Od piątkowego komunikatu nie mieli czasu na to, by przystosować się do nowych warunków, ani na to, by przestawić się w całości na możliwość dostarczania przygotowanych potraw bezpośrednio do klientów lub przekazywaniu im ich w formie na wynos.

Sprzedaż na wynos generuje również większe koszty i jest bardziej ryzykowna pod kątem zarobku - na wynos zamawia się raczej dania przygotowywane na szybko lub mało wykwintne, w związku z łatwo stwierdzić, że ekskluzywne restauracje będą mieć problem z dostarczeniem swoich najbardziej wykwintnych produktów.

Właściciele rozpoczęli protest pod siedzibą miejscowych władz, gdzie wytłumaczyli swoje postulaty i... zaczęli rozdawać swój towar, który inaczej całkowicie by się zepsuł.

Kraśko wręcz żąda od Kościoła ustosunkowania się do wszystkiego, co się wydarzyło. Ujawnił kilka faktów po rozmowie z DziwiszemKraśko wręcz żąda od Kościoła ustosunkowania się do wszystkiego, co się wydarzyło. Ujawnił kilka faktów po rozmowie z DziwiszemCzytaj dalej

- Nie jesteśmy przeciwko dekretowi o walce z pandemią, bo szanujemy przepisy. Ale sprzeciwiamy się metodzie. Nie możemy zaakceptować tego, że w piątek zakomunikowano nam, że musimy zamknąć restauracje, kiedy już mieliśmy kupione zapasy trufli - mówili.

- Jesteśmy w szczycie sezonu na trufle i każdy z nas przygotowuje się do weekendu kupując ich po 2 kilogramy, bo tylu mamy klientów. Kupiliśmy świeże produkty, które nam zostały, nie wiedzieliśmy co z nimi zrobić. Zamiast wyrzucić postanowiliśmy je wręczać w prezencie - dodawali, mówiąc wcześniej o poniesionych przez nich ogromnych stratach finansowych.

Koronawirus we Włoszech

Od początku pandemii w Europie sytuacja we Włoszech nie jest dobra. Ostatniej doby w Italii zmarły 544 osoby (tylko cztery mniej niż w Polsce), a potwierdzono ponad 37 tys. nowych zakażeń po wykonanych w ciągu dnia w całym kraju 227 tys. testów. Ogólny bilans zgonów we Włoszech od rozpoczęcia rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie kraju wynosi już 44 683 osoby.

- Widzimy początkowe, ale wyraźne spowolnienie wzrostu krzywej zakażeń - mówił prezes krajowej rady Służby Zdrowia prof. Franco Locatelli.

Najwięcej zakażeń, podobnie jak na początku pandemii, przybywa w Lombardii. Od piątku zanotowano kolejne 8 tys. nowych.

Jeszcze miesiąc temu Eleni grała koncert „Jan Paweł II – Brat naszego Boga”, chwilę wcześniej dała show u o. Rydzyka na Jasnej Górze. Kiedyś znana z piosenki Jeszcze miesiąc temu Eleni grała koncert „Jan Paweł II – Brat naszego Boga”, chwilę wcześniej dała show u o. Rydzyka na Jasnej Górze. Kiedyś znana z piosenki "Tylko w twoich dłoniach"Czytaj dalej

Jak na razie czerwone strefy w kraju obowiązują w Lombardii, Piemoncie, Kalabrii i Dolinie Aosty. Od dziś dołączyły do nich Toskania i Kampania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Zakupy dzisiaj zrobimy, jednak nie wszędzie. W sklepach sporo ograniczeń
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

źródło: [rmf24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  2. Ciasto nie bez powodu nazywane "Szczęściem", smakuje jak czysta radość. Wykonanie jest banalnie proste, a efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajem
  6. Ceny PlayStation 5 na polskich serwisach aukcyjnych zwalają z nóg. Nie do uwierzenia

Źródło: Onet / Instagram.com