Protest. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 13 Lipca 2020

Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się teraz

Protest zorganizowany przez Obywateli RP z pewnością przyciągnie uwagę mediów. Organizatorzy demonstrują przeciwko Andrzejowi Dudzie. Rozwinęli ogromny transparent atakujący prezydenta.

Obywatele RP nie składają broni. Stowarzyszenie znane z głośnych i kontrowersyjnych akcji protestacyjnych zaatakowało dziś prezydenta Dudę.

Pożar nie jest pierwszą tragedią w Pożar nie jest pierwszą tragedią w "Nasz nowy dom". Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 latCzytaj dalej

Protest pod Pałacem Prezydenckim

Spektakularna porażka TVP. Sąd okazał się nieprzejednany, poszło o poważne przekłamania i manipulacjeSpektakularna porażka TVP. Sąd okazał się nieprzejednany, poszło o poważne przekłamania i manipulacjeCzytaj dalej

Demonstranci rozwinęli przed pałacem olbrzymi baner, który wprost atakuje Andrzeja Dudę - My, niżej podpisani obywatele RP, oświadczamy, że Andrzej Duda jest łgarzem i krzywoprzysięzcą. - czytamy na transparencie - Znamy i rozumiemy treść Art. 135 par. 2 kodeksu karnego: Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 . Jesteśmy gotowi ponieść konsekwencje naszego czynu. a nasze oświadczenie składamy gotowi stanąć przed sądem i ponieść konsekwencje przewidziane prawem. - deklarują Obywatele RP na banerze - Czynimy to w przekonaniu, że mówimy prawdę, której gotowi jesteśmy dowieźć. chcemy tej prawdy bronić przed sądem, którego niezawisłość jest jedną z gwarancji obywatelskiej wolności i demokracji. Chcemy też, by pod sąd i jego ocenę trafiły czyny Andrzeja dudy, które znieważają godność Rzeczypospolitej. Łamiemy prawo świadomie, wypowiadając posłuszeństwo władzy, depczącej najwyższe prawo państwa. Odmowę posłuszeństwa uważamy za podstawowe prawo człowieka. Nasze oświadczenia będziemy ponawiać, dopóki Andrzej Duda: 1. nie trafi pod osąd Trybunału stanu za uporczywe i świadome łamanie Konstytucji RP, której przysięgał strzec. 2. nie przyjmie ślubowania trzech legalnie wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, do czego zobowiązuje go konstytucja - zapowiadają Obywatele RP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości
2. Mięso kupujesz na wagę? Już niedługo możesz się nieźle zdziwić

Na miejscu demonstracji doszło do przepychanek słownych z przechodzącymi obok zwolennikami PiS. Jak widać, temperatura polskiego sporu politycznego rozgorzała jak nigdy i wkrótce możemy spodziewać się wielu tego typu demonstracji. Nasz kraj jest pęknięty na niemal dwie identyczne połowy i zszyć będzie go bardzo trudno.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: Telewizja Obywatelska