Protest. Xinhua News/East NewsŹródło: Xinhua News/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Lipca 2020

Zadziwiający protest, na ulice wyszły zdeterminowane panny młode w sukniach ślubnych. Nietypowe sceny poza granicami Polski

Protest panien młodych, których śluby i wesela nie mogły się odbyć przez pandemią koronawirusa SARS-CoV- 2 odbył się w Rzymie. Kobiety przemaszerowały przed słynną fontanną di Trevi - jedną z najpopularniejszych atrakcji Wiecznego Miasta.

Na protest panny młode ubrały oczywiście swoje suknie, Stanęły przed fontanną pod białymi parasolami. Na twarzach miały antywirusowe maseczki, a w rękach trzymały transparenty.

Jest pilna decyzja ws. ostatecznej debaty Dudy z Trzaskowskim. Zadziwiające doniesienia, takiej sytuacji jeszcze nie byłoJest pilna decyzja ws. ostatecznej debaty Dudy z Trzaskowskim. Zadziwiające doniesienia, takiej sytuacji jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Protesty przed fontanną di Trevi

"We Włoszech już od 18 maja znów mogą odbywać się śluby, ale nie są dozwolone duże zgromadzenia. W czasie kameralnych ceremonii maski są obowiązkowe nawet dla pary młodej. Zakazano jednak tradycyjnego rzucania ślubnego bukietu czy używania konfetti. Pary, które nie chciały świętować przy takich ograniczeniach, musiały przełożyć śluby - w niektórych przypadkach nawet na przyszły rok." - informuje Reuters w depeszy na temat protestu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tuż przed wyborami abp Marek Jędraszewski wydał pilny apel. Ogromne emocje, treść może oburzyć wielu
2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje

To nie pierwszy raz gdy fontannta di Trevi staje się elementem protestu. W październiku 2017 roku włoski aktywista Graziano Cecchini wlał do fontanny czerwoną farbę, która zabarwiła wodę na krwisty kolor. Mężczyzna chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko "korupcji i plugastwu Rzymu".

Zgodnie z relacjami świadków, Cecchini wszedł do fontanny i wlał do niej czerwoną farbę z plastikowego pojemnika. Po południu fontanna została wyłączona. Spuszczono z niej wodę, by uniknąć zniszczenia zabytku czerwonym barwnikiem. Burmistrz Rzymu, Luci Bergamo, nazwał wtedy zachowanie artysty "pokazem ignorancji i całkowity brak poczucia obywatelskiego".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie tylko pouczenie, a mandat do 500 zł. Wjazd bez uprawnienia do jednej ze stref może słono kosztować
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Beata Szydło gościła u Tadeusza Rydzyka. Nie miała litości
  4. Eksperci ostrzegają przed zbliżaniem się. Katastrofa ekologiczna w Polsce, zdjęcia mówią same za siebie
  5. U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach
  6. Wielka Brytania rezygnuje z sieci 5G od chińskiego giganta

Źródło: Reuters, RMF

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News