Matka Boska z tęczową aureolą
Źródło:Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Października 2019

O co chodzi? Prokuratura nagle zmienia zdanie ws. Tęczowej Matki Boskiej

Czy tęcza obraża? Jeszcze kilka dni temu częstochowska prokuratura odpowiedziała na to pytanie przecząco. Teraz ta sama instytucja ma na nowo, z urzędu, wznowić postępowanie ws. obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej z tęczową aureolą, noszonego podczas marszu równości w Częstochowie.

Niewiele było w tym roku tematów rozbudzających opinię publiczną tak mocno, jak Matka Boska z tęczową aureolą. Część komentatorów uznała, że wizerunek obraża ich uczucia religijne, posuwając się do złożenia zawiadomienia w tej sprawie. W odpowiedzi słyszeli, że art. 196 Kodeksu Karnego, nie dość że przestarzały i płynny, to nie może objąć obrazu, składającego się wyłącznie z chrześcijańskiej symboliki (jaką jest tęcza).

To właśnie do tego stanowiska przychyliła się częstochowska prokuratura, badająca sprawę pojawienia się wizerunku na tamtejszym marszu równości. Kilka dni temu sprawa została umorzona. Mimo to, teraz, przed uprawomocnieniem postanowienia, ta sama prokuratura wraca do sprawy.

Dlaczego prokuratura wraca do sprawy Tęczowej Matki Boskiej?

Jak poinformował za pośrednictwem swojego Twittera prezes Ordo Iuris, prokurator „po dokonanej analizie akt nieprawomocnie zakończonego postępowania” wróci do sprawy. Jeśli wierzyć wypowiedzi, jakiej Jerzy Kwaśniewski udzielił portalowi gosc.pl, tym razem powołany ma zostać "biegły w sprawach ikonografii".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News