Prokuratura będzie musiała zająć się sprawą liderów Zjednoczonej Prawicy. Zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East NewsŹródło: Zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 11 Maja 2020

Zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o Kaczyńskiego, Gowina i Ziobrę

Prokuratura została zawiadomiona o potencjalnym przestępstwie, jakiego mieli się dopuścić przedstawiciele obozu rządzącego. Poszło o organizację majowych wyborów prezydenckich. Sieć Obywatelska uważa, że główne twarze Prawa i Sprawiedliwości dopuściły się przestępstwa.

Wobec sposobu organizacji majowych wyborów prezydenckich padło pierwsze zawiadomienie do organów ścigania. Dotyczy ono głównych przedstawicieli koalicji rządzącej. Według Sieci Obywatelskiej przestępstwa dopuścił się Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro oraz Jarosław Gowin. Zdaniem Watchdog Polska politycy Ci powinni ponieść odpowiedzialność karną w sprawie podjętych decyzji politycznych. Tłumaczą oni, że nie przeprowadzenie wyborów nie może ujść im płazem. 

Zakonnice z Włocławka usłyszały alarm i ruszyły do Okna Życia. Znalazły nie tylko małą dziewczynkęZakonnice z Włocławka usłyszały alarm i ruszyły do Okna Życia. Znalazły nie tylko małą dziewczynkęCzytaj dalej

Prokuratura otrzymała poważne zawiadomienie w sprawie działalności liderów PiS-u

W swoim obszernym uzasadnieniu tłumaczą, że ze strony rządzących doszło do działania na szkodę interesu publicznego. Wskazują oni, że ich interesem publicznym jest stanie na straży praworządności oraz demokratycznego ustroju Rzeczpospolitej Polskiej. Podejrzewają Radę Ministrów o znaczące przekroczenie swoich uprawnień, jako władzy wykonawczej. Zdaniem Sieci Obywatelskiej władza miała za zadanie wdrożyć w Polsce stan klęski żywiołowej. 

- Zważywszy na treść zmian wprowadzonych w U.z.z.z. z inicjatywy Rady Ministrów należy uznać, że jej członkowie byli i są przekonani o tym, iż panująca pandemia COVID-19 wymaga podjęcia nadzwyczajnych działań, które byłyby możliwe na mocy rozporządzenia wydanego na podstawie U.s.k.ż. Tym samym należy uznać, iż zaniechanie przez wyżej wspomnianych członków Rady Ministrów stanowi niedopełnienie ciążącego na nich obowiązku w rozumieniu art. 231 K.k. 32. Opisane powyżej przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązku nastąpiło ze szkodą dla interesu publicznego i prywatnego. Interesem publicznym jest bezsprzecznie praworządność i demokratyczny ustrój Rzeczypospolitej - możemy przeczytać w uzasadnieniu zawiadomienia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2. Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe kraje

W związku ze złożonym zawiadomieniem do odpowiedzialności pociągnięci mają być przedstawiciele Rady Ministrów. Chodzi o Jacka Sasina, Jadwigę Emilewicz, Piotra Gliński, Mariusza Błaszczaka i Zbigniewa Ziobrę. Jak piszą działacze, chcą oni, aby politycy odpowiedzieli za swoje działania i zaniechania związane z nieprzeprowadzeniem wyborów.

Prokuratura otrzymała kolejne zawiadomienie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naczelny polski epidemiolog oskarża Ministra Szumowskiego o szerzenie paniki
  2. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
  3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
  4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
  5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
  6. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek

Źródło: [Twitter/Sieć Obywatelska Watchdog Polska]