Najnowsza edycja programu "Projekt Lady" nie należy do najspokojniejszych. Music Company - Group TVN YouTube.com
Źródło: Music Company - Group TVN YouTube.com
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 22 Września 2020

Prawdziwy dramat w "Projekcie Lady". Morze łez zalało program, nie zapanowano nad emocjami

"Projekt Lady" jest jednym z flagowych programów TVN-u. To właśnie tam gwiazda Małgorzaty Rozenek-Majdan rozbłysła najjaśniej. Jedne z ostatnich wydarzeń w programie spowodowały, że dziewczyny chcące zmienić swoje życie na lepsze zalały się łzami. Niestety zmiany nigdy nie są łatwe i kandydatki na damy boleśnie się o tym przekonały.

„Projekt Lady”, mimo iż pojawiły się początkowo na antenie w okresie wakacyjnym, stały się prawdziwym hitem. TVN sprytnie wykorzystał czas, gdy inne telewizje nieustannie puszczają powtórki i zaproponował widzom nie tylko coś nowego, ale przede wszystkim wtedy, gdy inni pokazywali coś, co widz już widział. To ryzyko się opłaciło, gdyż „Projekt Lady”, sprowadzony do Polski podobno tylko dla Małgorzaty Rozenek-Majdan, okazał się ogromnym sukcesem. Teraz stacja puszcza go w jednym z najbardziej cennych czasów antenowych. Widzowie byli ostatnio świadkami prawdziwych dramatów ludzkich. To ile łez zostało uchwycone w oku kamery, jest wręcz niewiarygodne.

Jak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do niebaJak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do niebaCzytaj dalej

„Projekt Lady”, chociaż jest formatem rozrywkowym, porusza wyjątkowo trudną kwestię

„Projekt Lady” to dokumentacja tego, jak zmieniają się kandydatki na damy. Początkowo nic nie wskazuje na to, aby były na to jakiekolwiek szanse. Zachowanie kobiet pozostawia wiele do życzenia i raczej nikt nie posądzałby je o zwyczaje godne pań z wyższych sfer. Zmiany nigdy nie są łatwe, jednak przykłady pokazują, że czasem warto walczyć o konkretne osoby, gdyż w momencie, gdy da się im szansę, część chętnie z niej skorzysta. Problem nizin społecznych zamkniętych w błędnym kole, przykryty został płaszczem rozrywkowym i trafił na szklany ekran w milionach polskich domów. Ostatni odcinek był dla kandydatek wyjątkowo trudny. Ludzki dramat dla reszty mógł wydawać się błahy i zabawny, jednak łzy, jakie pojawiły się w oczach młodych kobiet były jak najbardziej prawdziwe. Wszystkiemu winne są metamorfozy, jakim standardowo poddawane są mieszkające w rezydencji uczestniczki. Nie wszystko niestety poszło gładko i część z nich nie była zadowolona z tego, co ujrzała w lustrze. Jedna z nich wyjawiła powody swojego złego samopoczucia związanego ze zmianami. Niestety pokazuje to, jak bardzo polegamy na swoim wizerunku i kompleksach siedzących głęboko w głowie.

Najpierw zmieniono im stroje, później było tylko gorzej

Niespodziewana decyzja Abp. Stanisława Gądeckiego ws. LGBT. Presja czy nagłe poczucie wstydu?Niespodziewana decyzja Abp. Stanisława Gądeckiego ws. LGBT. Presja czy nagłe poczucie wstydu?Czytaj dalej

Jednym z warunków udziału w „Projekcie Lady” jest zgoda na zmiany, jakie zostaną wprowadzone przez ekipę. Nie chodzi tutaj tylko o przywdzianie charakterystycznego mundurku i założenie pereł na szyję. Kandydatki na damy muszą zaakceptować, że specjaliści zajmą się również jej sztucznymi rzęsami, zbyt silnym makijażem, doczepianymi włosami, czy też tipsami. Nie inaczej jest i w tej serii. Na pierwszy ogień dziewczynom przyszło zmierzyć się z doborem ubrań podkreślających ich atuty, jednak niebędących wyzywającymi. Ku zaskoczeniu wszystkich tę część programu wszystkie uczestniczki przeszły dość gładko. Klasyczne problemy zaczęły się w momencie, gdy do akcji wkroczyli fryzjerzy i kosmetyczki. Jedna z uczestniczek, Oliwia, zwyczajni rozpłakała się, gdy skrócono jej sztuczne paznokcie. Przyznała jednocześnie, że nigdy nie uważała się za ładną i jedyne co w sobie lubiła to właśnie paznokcie. One jako jedyne nie były przedmiotem jej kompleksów, więc w momencie, gdy je straciła, wróciły demony związane z poczuciem własnej wartości. Dalej było już tylko gorzej, emocje w „Projekcie Lady” wzięły górę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Wygląd uczestniczek „Projektu Lady” oceniali zupełnie obcy ludzie, dziewczynom niezbyt się to spodobało

Chociaż kandydatki na damy starają się budować wokół siebie wizerunek silnych kobiet, to na jaw wyszło, że za powłoką niewrażliwych twardzielek, tak naprawdę kryją się pełne niepewności dziewczyny. Szczególnie dobrze można było zaobserwować mechanizm obronny w momencie, gdy ich wizerunki pokazano przypadkowym ludziom. Niezbyt podobało im się to, co o sobie usłyszały.
- Ja to pie...., nie będzie mnie żadna stara baba oceniać - można było usłyszeć z ust uczestniczki „Projektu Lady”. Najtrudniejsze jednak najprawdopodobniej było, to gdy wszystkie stanęły przed lustrem i konfrontowały swoje wieloletnie problemy z akceptacją siebie oraz słowa, jaki słyszały od bliskich na swój temat. Odcinek „Projektu Lady” nie przestawał dostarczać widzom emocji. Kolejne ludzkie dramaty miały miejsce w czasie pracy fryzjerów. To jak wyglądają ich włosy, często stanowiło bezpieczny bufor poczucia własnej wartości. Łzy lały się strumieniami i dziewczyny głośno mówiły, że niezbyt podoba im się to, co zaplanowali dla nich specjaliści. Dagmara była wyjątkowo niezadowolona, że jej czoło zaczęła przykrywać grzywka. Pozostaje mieć nadzieję, że zmiany wizerunkowe pociągną za sobą również zmiany w zachowaniu kandydatek na damy. Chyba wszyscy widzowie trzymają kciuki za młode dziewczyny, chcące zmienić swoje życie.

Zdjęcie wyróżniające to kadr z czołówki progamu "Projekt Lady" dostępny na YouTube.com/Music Company - Group TVN

Źródło: TeleShow Wirtualna Polska

Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwiliSamolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwiliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PKO nie ma dobrych wieści dla Polaków. Nadciąga potężny kryzys
  2. Salmonella w jajkach, pod żadnym pozorem ich nie jedz. GIS właśnie opublikował, których
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii