Prognoza pogody dla Polski na najbliższe godziny nie napawa optymizmem. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 31 Maja 2020

Prognoza pogody bardzo niepokoi. Dzisiejsze anomalie mogą być wierzchołkiem góry lodowej

Prognoza pogody dla Polski na najbliższe godziny nie napawa optymizmem. Niezmiennie od kilku dni towarzyszą nam nieprzyjemne anomalie pogodowe, takie jak deszcz, silny wiatr, a nawet lokalne podtopienia. Ponadto, szczególnie przy wietrze, odczuwalna temperatura powietrza jest wciąż stosunkowo niska, zwłaszcza jak na tę porę roku. Najgorszy w tym wszystkim jest jednak deszcz, który od kilku dni w wielu regionach Polski nie daje za wygraną. IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne przed intensywnymi opadami deszczu dla siedmiu województw.

Pogoda tegorocznej wiosny zdecydowanie nas nie rozpieszcza i nie przypomina tego, czym mogliśmy się cieszyć chociażby w zeszłym roku o tej samej porze. Ostatniego dnia maja prognoza pogody dla Polski również nie wygląda ciekawie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed intensywnymi opadami deszczu aż dla siedmiu województw.

Szymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęSzymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęCzytaj dalej

Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu

Jak poinformował w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w siedmiu województwach można spodziewać się dziś opadów deszczu, które momentami mogą być intensywne. Ostrzeżenia dotyczą województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, lubelskiego, łódzkiego, a także części województwa mazowieckiego. Ponadto w niektórych miejscach możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Na tę nieprzyjemną aurę pogodową wpływa przede wszystkim układ baryczny niskiego ciśnienia, mianowicie niż Izolda znad Ukrainy, który sprowadził nad Polskę wilgoć i obfite opady deszczu, które mogą być zauważalne szczególnie nad południowo-wschodnią Polską.

IMGW dla obszarów objętych ostrzeżeniami prognozuje wystąpienie deszczu, którego natężenie okresami może być umiarkowane i silne od 25 mm, a miejscami nawet do 70 mm.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
2. Samochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymu

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu poza intensywnymi opadami deszczu mogą wystąpić także burze, a w Tatrach prognozowane są nawet opady śniegu. Wszystkiemu towarzyszyć będzie silny, porywisty wiatr, odczuwalny niemal w całym kraju, a w górach mogący osiągnąć prędkość do nawet 70-80 km/h.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych i zachowanie ostrożności. Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że można spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany ekspert ocenił IV etap znoszenia obostrzeń. Kilka decyzji jest zupełnie niezrozumiałych
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Pilot stanowił poważne zagrożenie. Musieli działać. Zawrócili samolot w połowie drogi

Źródło: IMGW / TVN Meteo / Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News