Prognoza pogody na dziś. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 30 Listopada 2020

Uwaga, może być niebezpiecznie. Trzeba się przygotować, sparaliżowany ruch drogowy

Prognoza pogody zwiastuje opady śniegu w niemal całym kraju. Ochłodzenie się utrzyma, najzimniej będzie na wschodzie Polski. Gwałtowny wzrost ciśnienia może dać się we znaki osobom szczególnie wrażliwym na zmiany pogodowe. We wtorek wciąż zimno, ale już bez opadów śniegu.

Póki co, zima nie odpuszcza. Przeciwnie, prognoza pogody zwiastuje opady śniegu w częściach kraju, w których do tej pory nie zawitał jeszcze biały puch. Wygląda jednak na to, że po raz kolejny opadów uniknie stolica. 

Zaskakujące sceny w Zaskakujące sceny w "Jeden z dziesięciu". Uczestnik zaczął dyskutować z prowadzącym, Sznuk musiał interweniowaćCzytaj dalej

Prognoza pogody na dziś 

Miłośników zimowej aury na pewno ucieszy fakt, że dziś znów w niemal całym kraju będzie można odczuć efekty ochłodzenia. Choć duża część kraju nie mogła do tej pory cieszyć się śniegiem, wszystko wskazuje na to, że w dniu dzisiejszym pojawi się on niemal w każdym zakątku kraju. 

Prognoza pogody zwiastuje bowiem opady białego puchu w większości rejonów Polski. Najprawdopodobniej uniknie ich tylko południowy wschód kraju. Stolica także nie zrobi się dziś biała; w województwie mazowieckim jako jedynym, mają pojawić się dziś większe przejaśnienia. 

W znacznej części kraju spodziewać możemy się głównie opadów deszczu ze śniegiem, szczególnie na zachodzie kraju oraz północy, gdzie pojawi się go najwięcej. Tam też szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, nagłe opady mogą doprowadzić do paraliżu na drogach. 

Wg. prognozy pogody, najcieplej będzie dziś na Pomorzu; w Gdańsku w najcieplejszym momencie dnia spodziewać możemy się 4 stopni Celsjusza. Najchłodniej na wschodzie i południu kraju, ale mimo wszystko temperatura nie powinna spaść dziś poniżej zera. 

Już nie tylko ZUS. Bardzo ważne informacje ws. pieniędzy na emerytury, czas na OIPEJuż nie tylko ZUS. Bardzo ważne informacje ws. pieniędzy na emerytury, czas na OIPECzytaj dalej

Ciśnienie da się we znaki meteopatom 

Dzisiejsza aura może przysporzyć nieco problemów osobom, które szczególnie podatne są na zmiany pogodowe. Odczuwalny będzie przede wszystkim wzrost ciśnienia, które sięgnie nawet 1027 hPa. U meteopatów pojawić mogą się w związku z tym uczucie senności i bóle głowy

Tradycyjnie w przypadku takich prognoz pogody, zachęcamy do zwrócenia szczególnej uwagi na seniorów. Warto zaparzyć dziś sobie ziołową herbatę, szczególnie pomocny może okazać się wywar z melisy bądź mięty.  

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Dogadasz się po stłuczce i wpadniesz w kłopoty. Wielu kierowców wciąż nieświadomych zagrożenia
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Dużym plusem dzisiejszej pogody będzie zdecydowanie spokojniejszy wiatr. W przeciwieństwie do weekendu, na terenie całego kraju nie powinno być wietrznie. 

W dniu jutrzejszym prognoza pogody nie zwiastuje nagłych zmian, choć nieco pogodniej ma być na południu kraju. Temperatura sięgnie maksymalnie 3 stopni Celsjusza; podobnie jak dziś nie powinna spaść poniżej zera. 

Wyciszą się też opady śniegu. Najprawdopodobniej wszystkie rejony kraju unikną jutro obecności białego puchu. 

Jacek Kurski znalazł swój Jacek Kurski znalazł swój "dowód potęgi". Nawet Kaczyński stoi murem za projektem prezesa TVPCzytaj dalej

źródło: polsatnews.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sytuacje, w której można złamać kwarantannę. Ministerstwo Zdrowia informuje
  2. Najdoskonalszy przepis na wigilijną kapustę z grochem Magdy Gessler. Dzięki niemu święta będą symfonią smaku
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Uwaga, od dziś od 19:00 żółty alert dla 14 województw. Może być niebezpiecznie, lepiej przełożyć wszelkie wyjazdy
  7. Gracze zamówili PlayStation 5 na eBayu. Osłupieli gdy sprawdzili zawartość paczek