Prognoza pogody WOT IMGW RCB. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 30 Sierpnia 2020

Część polskiego wojska z podwyższonym alertem gotowości. Robi się niebezpiecznie, niepokojące informacje

Prognoza pogody zapowiada naprawdę niebezpieczne zjawiska, które mają wystąpić w dużej części kraju. Z tego powodu w Wojskach Obrony Terytorialnej podwyższono alert gotowości. Dotyczy on szczególnie tych regionów, w których zrobi się wyjątkowo groźnie.

Prognoza pogody na najbliższe godziny zdecydowanie nie nastraja pozytywnie. Swoje ostrzeżenia wydał już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Pierwsza z instytucji ogłosiła alerty wszystkich trzech stopni. Według synoptyków najgorsza sytuacja jeśli chodzi o wichury oraz ogromne burze z gradem zapanuje w województwach opolskim, łódzkim oraz śląskim.

Służby ratownicze nie wyrabiają, dantejskie sceny. Żywioł uderzył z niespodziewaną mocąSłużby ratownicze nie wyrabiają, dantejskie sceny. Żywioł uderzył z niespodziewaną mocąCzytaj dalej

Prognoza pogody powinna niepokoić

Co znaczące, ostrzeżenia RCB okazują się dużo szersze. Poza wspomnianymi regionami objęły także województwo mazowieckie, dużą część lubelskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Na natychmiastową reakcję zdecydowali się więc przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej.

Przepracowały w TVN po 15 lat. Teraz Kinga Rusin otrzymała od niej SMS-a, znamy jego treśćPrzepracowały w TVN po 15 lat. Teraz Kinga Rusin otrzymała od niej SMS-a, znamy jego treśćCzytaj dalej

"Mając na uwadze powyższe ostrzeżenia w Wojskach Obrony Terytorialnej podwyższony został alert gotowości brygad w pasie możliwych do wystąpienia niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Żołnierze brygad: śląskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej, dwóch mazowieckich oraz łódzkiej od godz. 12 pozostają w 6-godzinnej gotowości do natychmiastowego stawiennictwa", poinformował cytowany przez Radio ZET płk Marek Pietrzak, pełniący funkcję rzecznika prasowego WOT-u.

WOT szykuje się do pomocy

Warto zaznaczyć, że wszyscy żołnierze siły, których dotyczy zarządzenie, muszą odpowiednio przygotować się do odpowiedniej akcji. Powinni także sprawdzić, czy cały sprzęt oraz zaplecze logistyczne pozostają w gotowości. WOT ma w kryzysowych sytuacjach pomóc Straży Pożarnej, zapewniając między innymi obsługę agregatów prądotwórczych oraz odpowiednich pomp.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
3. Ile i w jaki sposób zarabiają księża? Co z podatkami i pieniędzmi z tacy?

Co istotne, z ewentualnego udziału w akcji zostają zwolnione osoby, które mimo swej przynależności do WOT-u same padną ofiarą niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Nie muszą się na nich stawiać także strażacy z OSP, gdyż ci będą zapewne pracować w ramach jednostek straży.

Źródło: Radio ZET

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Armegedon w Warszawie. Wszysktko pływa, ludzie trzymają okna. Sytuacja jest dramatyczna
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Czerwony alarm dla części Polaków, dawno nie było tak źle. Nie można było dłużej zwlekać