Prognoza pogody IMGW. (zdj. il.) pxhere.comŹródło: (zdj. il.) pxhere.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Czerwca 2020

Południe Polski tonie pod wodą, sytuacja nadal niebezpieczna. Są najnowsze ostrzeżenia, złe wieści dla tysięcy osób

Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Chodzi o wyładowania atmosferyczne. IMGW ostrzega przed kolejnymi gwałtownymi burzami. Zapowiadają się upały i dużo słońca, przeplatane jednak anomaliami pogodowymi w postaci burz i intensywnego deszczu. To niestety może doprowadzić do ponownych lokalnych podtopień i powodzi, jakie mogliśmy zaobserwować już w ostatnich dniach.

Mieszkańcy wielu regionów Polski, w tym stolicy, ledwo uporali się ze skutkami gwałtownych burz, nawałnic i deszczu, jakie przeszły wczoraj oraz w ostatnich dniach nad krajem, a już muszą przygotować się na możliwość wystąpienia kolejnych anomalii pogodowych. Przed zagrożeniem ostrzega IMGW. Chwilami może być niebezpiecznie. Jednocześnie towarzyszyć nam będą upały. Temperatura lokalnie może sięgać nawet 30 st. C.

GIS wydał pilne ostrzeżenie. Z półek zniknie popularny produkt, możesz go mieć w lodówceGIS wydał pilne ostrzeżenie. Z półek zniknie popularny produkt, możesz go mieć w lodówceCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższe dni. IMGW ostrzega przed kolejnymi gwałtownymi burzami

Wtorek, 30 czerwca, przebiega raczej spokojnie pod kątem burz i deszczu. Po ostatnich deszczowo-burzowych dniach oraz po wczorajszej trudnej sytuacji, która pojawiła się szczególnie na Mazowszu i w samej Warszawie, gdzie ulice dosłownie zamieniły się w rzeki i doszło do zalania m.in. niektórych stacji metra i wielu budynków, dziś mieszkańcy stolicy i reszty kraju mogą odetchnąć z ulgą. Sytuacja może jednak zmienić się już w środę i czwartek. Meteorolodzy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują gorące dni i ostrzegają przed gwałtownymi burzami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produkty
2. 150 zł za noc w ośrodku w Krynicy Morskiej. Warunki wołają o pomstę do nieba, skandal

Na środę w południowych i centralnych krańcach Polski IMGW przewiduje zachmurzenie małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze kraju ma wystąpić zachmurzenie umiarkowane i duże. Prognozowane są przelotne opady deszczu, które mogą się pojawić miejscami. Na północnym zachodzie kraju po południu mogą wystąpić również burze. Opady mogą sięgnąć do 15 mm. Temperatura w kraju od ok. 21 st. do 28 stopni C. W czasie burz można się spodziewać silnych podmuchów wiatru, do nawet 65 km/h.

Jak prognozują meteorolodzy IMGW, w czwartek zachmurzenie w ciągu dnia ma być małe i umiarkowane. Ponadto będzie duszno i gorąco, a odczuwalna temperatura powietrza może sięgać nawet 30 st. W godzinach popołudniowych mogą wystąpić gwałtowne burze. Opady deszczu mogą wynieść do około 3 mm. Towarzyszyć im będą silne podmuchy wiatru.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane oraz nadal ciepło, od ok. 26 st. do nawet 33 stopni C. Spodziewana temperatura w piątek wyniesie maksymalnie 26-28 stopni, jednak odczuwalna temperatura nawet do 33 stopni. Wieczorem spodziewać się można wystąpienia burz z opadami deszczu do około 2 mm.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka wydłuży godziny otwarcia wielu swoich sklepów. Mamy już ich listę
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Kuriozalna sytuacja. Resort zdrowia rezygnuje z zakupu respiratorów

Źródło: polskieradio24.pl / PAP / IMGW

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News