Prognoza pogody na najbliższe godziny jest niepokojąca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Maja 2020

Podano najnowszą prognozę zagrożeń IMGW. Powodzie, podtopienia, w wielu rejonach bardzo niebezpiecznie

Prognoza pogody na najbliższe godziny jest niepokojąca. IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia. Dotyczą one groźnego wezbrania poziomu wód w dwóch rzekach. Możliwe są zatem m.in. lokalne podtopienia. Wszystko przez niż, który zaczął napływać do Polski, zalewając tym samym południe kraju deszczem.

Pogoda tej wiosny nas nie rozpieszcza. Poza odczuwalnym chłodem, jak ostrzega IMGW, przez Polskę przez weekend przetaczać się będą także opady deszczu oraz w niektórych miejscach kraju może silnie zawiać. Możliwe są także lokalne podtopienia. Wydano ostrzeżenia II stopnia dotyczące groźnego wezbrania poziomu wód w rzekach Wisłoka oraz San. Ma to związek głównie z niżem Isolde, który właśnie atakuje południe Polski, powodując miejscami intensywane opady deszczu.

Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoJacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższe godziny. IMGW wydał ostrzeżenia II stopnia. Deszcz, wiatr i powodzie

"W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka (szczególnie w ich górnych częściach) oraz na mniejszych ciekach, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo w miejscu wystąpienie szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych" - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

Prognoza pogody na najbliższe godziny. Synoptycy IMGW określają sytuację mianem "dużego zagrożenia". W sobotę po południu wydano kolejny komunikat ostrzegawczy. Wynika z niego, że możemy spodziewać się opadów deszczu, momentami intensywnych, które mogą powodować nawet lokalne podtopienia oraz doprowadzić do wezbrań potoków na terenach górskich i rzek. Ostrzeżenie dotyczy głównie trzech województw: podkarpackiego, małopolskie i świętokrzyskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawa. Poważny wypadek na moście północnym. Płonie samochód, na miejscu służby ratunkowe
2. Zmiany w 500 plus. Szczególny jest 1 lipca 2020

Do Polski dotarł właśnie niż Isolde, który był zapowiadany jest już kilku dni. Utworzył się on nad Morzem Czarnym i przywędrował nad nasz kraj. Największych opadów deszczu spodziewać możemy się w sobotę wieczorem, czyli dziś, a także w nocy z soboty na niedzielę i potrwać to może aż do niedzielnego popołudnia. Jak prognozują synpotycy, suma opadów wyniesie od 30 do 60 litrów wody na metr. Zaś wysoko w Tatrach może spaść nawet do 50 centymetrów śniegu.

- Nie spodziewamy się powodzi, choć lokalnie możliwe będą podtopienia - czytamy na stronie Meteoprognoza.pl. W trakcie weekendu towarzyszyć nam będzie także silny wiatr, którego prędkość w porywach może osiągać nawet 50-70 km/h.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne ulewy w siedmiu województwach. IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi warunkami
  2. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Stało się z samego rana. Ostatecznie znieśli zakaz, który rozwścieczał Polaków
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News