Prognoza pogody. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Października 2020

Bardzo niecodzienne ostrzeżenie IMGW. Już się zaczęło, wiadomo, gdzie trzeba uważać

Najnowsza prognoza pogody, przedstawiona przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pozostawia wiele do życzenia. Synoptycy wydali ostrzeżenia aż w 9 województwach. Szczególną uwagę powinni wykazać uczestnicy ruchu drogowego i piesi.

Eksperci za pośrednictwem społecznościowych mediów przedstawili prognozę pogody na najbliższy dzień. 29 października należy się przygotować nie tylko na niekorzystne warunki biometeorologiczne, ale również na ryzyko wystąpienia zagrożenia pogodowego w 9 województwach. Chodzi o rejony położone na północy, północnym-wschodzie oraz na południowym-zachodzie Polski.

Ważny komunikat i apel dla Polaków. Od dzisiaj znowu wszystko się zmienia, zniesiono pewien zakazWażny komunikat i apel dla Polaków. Od dzisiaj znowu wszystko się zmienia, zniesiono pewien zakazCzytaj dalej

Pierwszy stopień ostrzeżeń dotyczy Podlasia, Warmii i Mazur, Mazowsza, Pomorza, Lubelszczyzny, Dolnego Śląska, oraz województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i opolskiego. Zagrożenie, jak czytamy w prognozie pogody, może trwać aż do niedzieli, do godziny 7:30 rano.

Ostatnia prognoza pogody wiąże się z ostrzeżeniami meteorologicznymi

IMGW informuje, że na terenach wymienionych wyżej województw występować będzie gęsta mgła. Zjawisko, choć może zdawać się błahe, stanowi bezpośrednie zagrożenie zarówno dla uczestników ruchu drogowego, jak i pieszych. Widoczność, jak wynika z prognozy pogody, może zostać ograniczona od 100 do 200 m. Pamiętajmy, by stosować środki ostrożności podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Kierowcy zaś nie powinni przekraczać norm prędkości. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

Poza ostrzeżeniami, prognoza pogody IMGW informuje o bieżących warunkach atmosferycznych. "Na wschodzie i w centrum obojętne warunki biometeo które w ciągu dnia pogorszą się do niekorzystnych. Na zachodzie niekorzystny wpływ pogody, wieczorem osłabnie do obojętnego. W Polsce północno-zachodniej pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka" - deklarują eksperci.

Oburzające. MEN zapowiada bardzo poważne konsekwencje dla nauczycieli za Strajk KobietOburzające. MEN zapowiada bardzo poważne konsekwencje dla nauczycieli za Strajk KobietCzytaj dalej

Co więcej, cały dzień upłynie pod znakiem zachmurzeń. Wiadomości dotyczące prognozy pogody z pewnością ucieszą mieszkańców gór. "W dzień zachmurzenie duże i umiarkowane. Od zachodu przemieszczająca się strefa z deszczem, nad morzem możliwe burze. W górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Chłodniej: od 11°C do 14°C, na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich około 9°C. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty" - czytamy w komunikacie, umieszczonym na Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Rząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzji
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

Ponownie odnotowano przekroczenie stanów alarmowych. Sytuacja hydrologiczna w Polsce wskazuje na koniec suszy. "Stan wody na rzekach w Polsce układa się głównie w strefie wody średniej, lokalnie wysokiej i niskiej.Stan alarmowy utrzymuje się na 6 st. wodowskazowych w dorzeczu Odry.Stan ostrzegawczy utrzymuje się na 1 st. wodowskazowej w dorzeczu Wisły i na 14 w dorzeczu Odry" - informuje IMGW.

Do przedstawienia prognozy pogody wykorzystuje się ostrzeżenia meteorologiczne. Są one podzielone na trzy stopnie. Pierwszy, wydany dziś dla 9 województw, informuje o wystąpieniu warunków sprzyjających występowaniu niebezpiecznych zjawisk, mogących wywołać zagrożenia dla zdrowia i życia oraz straty materialne.

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony oraz Twittera Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody

Prognoza pogody

Prognoza pogody

Prognoza pogody

Uwaga meteopaci. W najbliższych dniach możecie mieć problem z ciśnieniem, może być niebezpiecznieUwaga meteopaci. W najbliższych dniach możecie mieć problem z ciśnieniem, może być niebezpiecznieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarny scenariusz się spełnił, WizzAir potwierdził. Cios dla tysięcy Polaków
  2. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Pokłócił się z dziewczyną, więc wsiadł do BMW i zrył boisko
  7. Tajna broń naszych babć na przeziębienia i grypę. Syrop z liści laurowych zachwyca potężnym działaniem