Prognoza pogody. Możliwe najsilniejsze burze w tym roku. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Sierpnia 2020

Uwaga, może być bardzo niebezpiecznie. Na dziś zapowiedziano "najsilniejsze burze w roku"

Prognoza pogody na ostatni weekend tegorocznych wakacji mówi o nagłych zmianach aury, porywistym wietrze, wzmożonych opadach deszczu, oraz wyjątkowo niebezpiecznych burzach. "W niedzielę możemy się spodziewać najpoważniejszego incydentu burzowego w tym roku", wskazują przedstawiciele Sieci Obserwatorów Burz.

Szczegóły pogody, jaka czeka nas w ostatni weekend sierpnia, za Instytutem Meteorologii Gospodarki Wodnej przytacza Onet. Sobotni poranek przyniósł pochmurną aurę i w przeważającej części kraju zaowocował przelotnymi opadami deszczu. Za sprawą chłodnego frontu temperatura nie powinna ulec wysokiemu wzrostowi, a jedynie wschodnio-południowa część Polski liczyć może na dzień suchy i gorący.

Wiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówionoWiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówionoCzytaj dalej

Termometry w Łebie wskażą zaledwie 19 stopni Celsjusza. Niewiele cieplej będzie w Warszawie. Mieszkańcy Podkarpacia mogą jednak spodziewać się nawet 30-stopniowego upału, wobec którego IMGW wystosowało już stosowne ostrzeżenie. Burze spodziewane są nad Bałtykiem oraz na terenach województw: opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, wskazuje onet.pl.

Prognoza pogody. Możliwe najsilniejsze burze w tym roku

Nieco groźniej rzecz będzie przedstawiać się w niedzielę. Choć, jak wskazano, układ frontów nie ulegnie zmianie (chłodniejsza północna i zachodnia część kraju oraz cieplejszy wschód i południe Polski), w punktach stycznych wspomnianych stref może dojść do niebezpiecznych zjawisk. W przytaczanej prognozie Sieci Obserwatorów Burz czytamy: "Choć w środę przeszły przez Polskę gwałtowne burze związane z niżem Kirsten, to nadchodzący weekend może być jeszcze groźniejszy".

Minister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiemMinister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiemCzytaj dalej

Przedstawiciele SOB przestrzegają przed potencjalnie katastrofalną w skutkach niedzielą. Wobec rozwoju tzw. burz superkomórkowych niewykluczone, że w kilku miejscach pojawią się trąby powietrzne. Obawy zdaje się potwierdzać stanowisko Polskich Łowców Burz. "Najbliższe dni w Polsce przyniosą bardzo dynamiczną i niebezpieczną pogodę z silnym kontrastem termicznym pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią kraju", wskazano.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje uwielbiany przez Polaków aktor znany z największych kinowych hitów. Miał dopiero 43 lata
2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna
3. Czekaliśmy 2 miesiące, ale w końcu jest. Zakaz handlu teraz nie będzie obowiązywać

Podobne stanowisko przedstawia IMGW. W niedzielę silne burze mają pojawić się od Opolszczyzny i Górnego Śląska aż po południową część Mazowsza. Spodziewane porywy wiatru sięgnąć mogą nawet 100 km/h. Na ten moment nie wydano jeszcze oficjalnych ostrzeżeń na niedzielę, jednak prawdopodobne jest wysłanie alertu drugiego stopnia dla mieszkańców województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego oraz mazowieckiego, przekazuje Onet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w tramwaju, pasażerowie uciekli. Zakażona kobieta szukała pomocy, chciała jechać do szpitala
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Niebezpieczeństwo nadciąga nad Polskę. "Superkomórki i tornada"

Źródło: Onet