prognoza pogody. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Lipca 2020

Tysiące Polek i Polaków poszkodowane tylko jednej nocy, służby miały pełne ręce roboty. Bardzo niepokojące doniesienia

Prognoza pogody od kilku dni zapowiadała gwałtowne zjawiska na terenie całej Polski. Wczorajszej nocy straż pożarna w całym kraju miała pełne ręce roboty w związku z bardzo silnymi burzami. Na całe szczęście, pomimo wielu zawalonych drzew i innych zniszczeń, nikt nie został ranny.

W ciągu ostatnich 24 godzin straż pożarna wyjeżdżała do interwencji około 570 razy. Najwięcej pracy mieli strażacy z województwa łódzkiego, którzy pracowali przy incydentach związanych z pogodą 190 razy. Na drugim miejscu znalazło się województwo opolskie z wynikiem 159 interwencji. 

Prognoza pogody zapowiadała burze

Minioną dobę podsumował w rozmowie z Onet.pl rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. - W miejscowości Rożnów w powiecie kluczborskim na Opolszczyźnie wiatr zerwał połać dachu o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych - poinformował rzecznik PSP. W budynku mieszkało dwanaście rodzin, na szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Kulisy wielkiego konfliktu Jacka Kurskiego z bratem po latach ujrzały światło dzienne. „Mama patrzy na to zrozpaczona z nieba”Kulisy wielkiego konfliktu Jacka Kurskiego z bratem po latach ujrzały światło dzienne. „Mama patrzy na to zrozpaczona z nieba”Czytaj dalej

Burze spowodowały również przerwy w dostawach prądu. - O godz. 21.00 bez prądu było 17 077 odbiorców (najwięcej w woj. łódzkim - 15 277). W pow. wieluńskim (woj. łódzkie) uszkodzeniu uległo co najmniej 20 dachów. Nieprzejezdny jest szlak kolejowy Żywiec-Węgierska Górka (woj. śląskie), wprowadzono komunikację zastępczą - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystkoSpędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystkoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?
 

Burze nawiedziły ostatniej nocy również województwo warmińsko-mazurskie. Liczba interwencji była tam jednak znacznie mniejsza. Łącznie do incydentów związanych z pogodą strażacy wyjeżdżali tam 25 razy. Zdecydowana większość wyjazdów dotyczyła rejonu Olsztyna. - Najbardziej ucierpiały okolice ul. Olimpijskiej i Żeglarskiej po ul. Dębową. Leży tam kilkadziesiąt drzew. Aktualnie trwa ich usuwanie - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową st. kpt. Karol Sadłowski z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej. Łącznie na terenie Olsztyna 100 odbiorców prądu zanotowało przerwy w dostawach. 

Trzynaście interwencji zanotowano natomiast w województwie mazowieckim. Większość z nich dotyczyła usuwania z dróg i chodników połamanych drzew oraz gałęzi. Nie zanotowano przerw w dostawach prądu. Obyło się również bez poszkodowanych mieszkańców. 

Źródło: Onet.pl, PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam: ”Kobiety po 30 roku życia nie interesują facetów. Wolimy mieć młode i atrakcyjne, bez żadnych zmarszczek”
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Bosak o konwencji stambulskiej: sfałszowany polski tekst
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. 22 osoby nie żyją. 21 rannych. Dramatyczny bilans tragedii. Porażające wieści ze świata

Źródło: Super Express

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!