Prognoza pogody na weekend. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 27 Listopada 2020

Uwaga, może być niebezpiecznie. Od tego weekendu wszystko się zmieni, trzeba się przygotować, szczególnie kierowcy

Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń. W weekend czeka nas gwałtowne ochłodzenie. Temperatura znacznie spadnie, ale co najważniejsze - pojawią się również opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Kierowcy powinni być wyjątkowo ostrożni, w najbliższych dniach może być wyjątkowo ślisko na drogach.

Tęskniliście za zimą? Cóż, wszystko wskazuje na to, że jej "zapowiedź" nastąpi już w najbliższy weekend. Prognoza pogody jednoznacznie wskazuje, że w wielu miejscach w Polsce pojawi się pierwszy śnieg. Bałwana z niego raczej nie ulepimy, ale to już zawsze coś!

TVP straciło umowę z całą siecią sklepów przez przekaz? Jest oświadczenie CarrefouraTVP straciło umowę z całą siecią sklepów przez przekaz? Jest oświadczenie CarrefouraCzytaj dalej

Prognoza pogody wskazuje nadejście zimy 

No, może nie tak dosłownie. Ale na pewno warto na najbliższe dni "uzbroić się" w puchową kurtkę i nieco cieplejsze obuwie. Najnowsza prognoza pogody wskazuje, że już jutro spodziewać możemy się znacznego ochłodzenia, nawet do -10 stopni! 

Szaliki i czapki będą wskazane już dziś wieczorem, bo pierwszy śnieg może pojawić się w niektórych miejscach już po godz. 18. Prawdziwe "białe szaleństwo" ma jednak nadejść jutro. Wg. prognozy pogody najwięcej śniegu pojawić ma się we wschodniej Polsce. Pierwsze płatki białego puchu były tam z resztą widoczne już w połowie tego tygodnia. 

Temperatura na wschodzie ma spaść do 0. Na zachodzie ma być nieco cieplej, ale tylko do ok. 5, 6 stopni Celsjusza. Wobec tego, w rejonach Poznania i Wrocławia bardziej prawdopodobny będzie deszcz ze śniegiem. 

Kierowcy powinni zachować w najbliższych dniach szczególną ostrożność. Prognoza pogody zapowiada porywisty wiatr, a znaczne ochłodzenie sprzyjać będzie śliskiej nawierzchni. Zimowe opony jak najbardziej wskazane

Zmarł aktor Zmarł aktor "Na dobre i na złe". Żył w warunkach uwłaczających ludzkiej godnościCzytaj dalej

Zima przyjdzie i... odejdzie 

Prognoza pogody na niedzielę jest jeszcze bardziej optymistyczna dla fanów zimowego szaleństwa. Poranny mróz pojawi się w całej Polsce. Jeśli udajemy się gdzieś autem, warto wyjść z domu wcześniej - zeskrobanie szronu z szyb może nam zająć trochę czasu. 

Najzimniej ma być na południu kraju, zwłaszcza w Zakopanem, gdzie prognoza pogody zapowiada temperaturę sięgającą nawet -10 stopni. W górach też zdecydowanie najwięcej śniegu, bo nawet do 12 cm w ciągu doby. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Biedronka bezkompromisowa jak nigdy wcześniej. Klienci mogą być oszołomieni nową ofertą sieciówki
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Takie nagłe i nieoczekiwane ochłodzenie ma być wg. prognozy pogody spowodowane docierającym do naszego kraju mroźnym powietrzem znad Morza Arktycznego. 

Są jednak dobre wieści dla tych, którym nie w smak jest zimowa pogoda. Wszystko wskazuje na to, że śniegu nie będzie aż tyle, by starczyło go na ulepienie bałwana, a nawet jeśli jakimś cudem uda się to zrobić, to roztopić powinien się już ok. 5 grudnia, kiedy to nastąpić ma ponowne ocieplenie. 

W listopadzie jak w garncu chciałoby się powiedzieć, ale zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tak nagłych zmian pogody o tej porze roku. Ochłodzenie i idące za nim opady śniegu powinny szczególnie zadowolić nasze pociechy, które w poprzednim sezonie, mówiąc delikatnie, nie zdążyły nacieszyć się zbyt dużą ilością białego puchu. 

wtv.pl - portal informacyjny"Wiadomości" TVP przedstawiły go jako tajnego donosiciela, który wykonuje telefon podczas demonstracji. Prawda okazała się innaCzytaj dalej

źródło: wp.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Objawy chorób widoczne na języku. Zaskakujące, jak wiele można z niego wyczytać
  3. Elegancka przystawka czy szybka sałatka dla rodziny? Ty wybierasz, carpaccio z buraka zrobisz w 5 minut, a efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Tajemnicze odkrycie na dnie Morskiego Oka. Znamy szczegóły. Nieprawdopodobne
  8. Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego