Dziś pogoda nie będzie należała do przyjemnych. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 27 Września 2020

Uwaga, wydano alarm drugiego stopnia. Dziś może być bardzo niebezpiecznie, lepiej się przygotować

Prognoza pogody, szczególnie jesienią, sprawia nam wiele kłopotów. Jeśli dziś musicie opuścić domy, to lepiej nie robić tego bez porządnego parasola. Prognozowane są opady deszczu i miejscami wyładowania atmosferyczne. Warto wiedzieć, którzy mieszkańcy kraju szczególnie są na nie narażeni.

Pogoda będzie dziś dla wielu Polaków ogromnym rozczarowaniem. Niestety eksperci pracujący w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydowali się na wydanie alarmu drugiego stopnia. Sytuacja za oknami nie będzie przedstawiać się najlepiej i wiele planów trzeba będzie przełożyć. Ostatni weekend września pożegna nas wyjątkowo mokro. Warto wiedzieć, na co każą przygotować się eksperci, gdyż to właśnie dziś może być bardzo niebezpiecznie.

Pogoda może stanowić dziś zagrożenie, dlatego zdecydowano się na wydanie alertów I i II stopnia

Fatalne wieści, zmiany uderzą głównie w emerytów. Prawie wszyscy zapłacimy niemałe pieniądzeFatalne wieści, zmiany uderzą głównie w emerytów. Prawie wszyscy zapłacimy niemałe pieniądzeCzytaj dalej

Prognoza pogody to nieśmiertelny temat w kraju nad Wisłą. Chociaż na reszcie globu uchodzi za temat zastępczy, to w Polsce aura potrafi być tak nieprzewidywalna i zmienna, że pogoda staje się idealnym powodem do dysput. Niestety po dzisiejszym dniu nie będzie można cieszyć się z tego, co w niedzielę prezentowało się za oknami. Wydano alarmy I i II stopnia, zatem sytuacja stała się poważna. Nie należy bagatelizować zagrożenia, gdyż alarm II stopnia ogłaszany jest wtedy, gdy przewiduje się, iż występujące zjawiska meteorologiczne spowodować mogą duże straty materialne oraz zagrożenie życia i zdrowia. Aż 11 powiatów jest nim objętych. Następne 26 włączonych zostało do strefy, gdzie zagrożenie jest nieco mniejsze, jednak nadal realne - tam ogłoszono alarmy I stopnia. Warto wiedzieć, gdzie prognoza pogody nie prezentuje się najlepiej.

Tam będzie trzeba dziś uważać, silne opady i burze dadzą się we znaki

Pogoda w całym kraju nie będzie należeć do najlepszych i na pewno uprzykrzy życie wszystkim planującym korzystanie z ostatnich cieplejszych dni tego roku. Niestety prognoza nie pozostawia złudzeń. IMGW ostrzega mieszkańców Mazowsza o prawdopodobnym wystąpieniu silnych burz i intensywnego deszczu. Pogoda będzie nie lada wyzwaniem. Do godziny 15 w niedzielę obowiązuje alarm II stopnia dla powiatów: garwolińskiego, kozienickiego, lipskiego, mińskiego, otwockiego, radomskiego, siedleckiego, wołomińskiego i zwoleńskiego oraz miast Radomia i Siedlec. To właśnie tam niedzielna pogoda upłynie pod znakiem silnych opadów, spaść ma od 40 do 60 mm wody. Lokalnie te wyniki osiągnąć mogą nawet 70 mm. W czasie trwania alarmu przewidywane są również silne burze. Wyładowania atmosferyczne przetoczą się nad Mazowszem i należy pamiętać, aby w trakcie trwania burz nie przebywać na terenach otwartych. To nie wszystkie regiony, gdzie mieszkańcy muszą przygotować się na niezbyt korzystną aurę - miejscami nawet niebezpieczną.

Dziennikarka Polsat News usłyszała straszliwą diagnozę. Przeżyła prawdziwy koszmar, pokazała zdjęciaDziennikarka Polsat News usłyszała straszliwą diagnozę. Przeżyła prawdziwy koszmar, pokazała zdjęciaCzytaj dalej

Niestety pogoda w niedzielę nie będzie powodem do radości, trzeba przygotować się na sporą ilość deszczu

Pogoda również w 26 innych rejonach okaże się sporym zagrożeniem. Prognoza pogody mówi o silnych opadach, już bez gwałtownych wyładowań atmosferycznych, mogących wystąpić do niedzieli do godziny 15 w powiatach: ciechanowskim, mławski, sierpeckim, żuromińskim, legionowskim, łosickim, nowodworskim, piaseczyńskim, pruszkowskim, pułtuskim, sokołowskim, warszawskim zachodnim, węgrowskim i wyszkowskim oraz mieście Warszawie, białobrzeskim, gostynińskim, grodziskim, grójeckim, płockim, płońskim, przysuskim, sochaczewskim, szydłowieckim i żyrardowskim oraz mieście Płocku. Tam opady deszczu będą nieco łagodniejsze, spadnie od 30 do maksymalnie 50 mm wody. Jednocześnie prawdopodobieństwo sprawdzenia się prognozy pogody zaprezentowanej przez IMGW oceniane jest przez ekspertów na 80 proc. Nie należy jednak zrezygnować z dalszego śledzenia komunikatów wydawanych przez ekspertów. Zastrzegli, że sytuacja może ulec zmianie i możliwe są aktualizacje stanów alarmowych związanych z pogodą we wskazanych regionach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Polacy uwielbiają dolewać ją do kawy, skutki mogą być fatalne. Zamiast niej lepiej dodać 1 łyżeczkę produktu, który każdy ma w kuchni
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

IMGW na swoich kanałach informacyjnych na bieżąco podaje ważne informacje

Pogoda oraz prognozy dotyczące gwałtownych zjawisk atmosferycznych, mogących stanowić dla ludzi zagrożenie, nieustannie publikowane są na stronach IMGW. Warto śledzić chociażby jedno z dostępnych rzetelnych źródeł i na bieżąco znać zagrożenia związane z aurą. Pamiętajmy, aby w regionach wskazanych przez ekspertów jako miejsca, gdzie pogoda okaże się wyjątkowo gwałtowna, zabezpieczyć przedmioty, tak by nie stanowiły zagrożenia dla ludzi oraz budynków w otoczeniu.

pogoda

Źródło: Twitter.com/@IMGWmeteo

Irytuje Was niedziela bez handlu? Prawie nikt nie wie, że w Biedronce można zrobić zakupyIrytuje Was niedziela bez handlu? Prawie nikt nie wie, że w Biedronce można zrobić zakupyCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykroczenia, o których nie miałeś pojęcia. Możesz dostać za nie surowy mandat
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News