Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Czerwca 2020

Nie dajcie się zmylić wysokim upałom. Nadchodzą poważne zmiany, "zagrożenie zdrowia i życia"

Prognoza pogody zaskakuje nas na każdym kroku. Dzisiejsze upały mogłyby zapowiadać się bardzo obiecująco. Najnowszy komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej nie pozostawia jednak najmniejszych złudzeń. W wielu województwach może zrobić się niebezpiecznie.

Początek weekendu dla wielu rozpoczyna się niezwykle spokojnie. Brak zachmurzeń, wysoka temperatura i delikatne powiewy wiatru z pewnością wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Chwila ta jednak może nie trwać długo. Wydano nagłe ostrzerzenia, które dotyczą ponad połowy Polski. Burze z gradem czy też silne opady deszczu mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia oraz życia Polek i Polaków.

Dramatyczne sceny, w samym centrum miasta doszło do poważnego ataku nożownika. Media: Trzy osoby nie żyją, tragiczne doniesienia z Wielkiej BrytaniiDramatyczne sceny, w samym centrum miasta doszło do poważnego ataku nożownika. Media: Trzy osoby nie żyją, tragiczne doniesienia z Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Prognoza pogody: IMGW wydało pilny komunikat. Może być niebezpiecznie

IMGW przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Mogą one powodować nie tylko utratę lub zniszczenie mienia. Stanowią też poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Meteorolodzy ostrzegają przed znacznymi utrudnieniami w wykonywaniu codziennych czynności. Eksperci apelują o zachowanie ostrożności oraz śledzenie rozwoju sytuacji pogodowej. Niewykluczone, że część z nas będzie musiała zrezygnować ze swoich planów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
2. Tragiczne odkrycie w Gdyni. Niestety w basenie odkryli straszną prawdę

Prognoza pogody wywołała pilną reakcję IMGW. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla terenów obejmujących województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie i świętokrzyskie. W tych miejscach opady mogą wynieść od 30 do 50 mm. Prędkość wiatru może wynieść blisko 90 kilometrów na godzinę. Nieco spokojniej, ale równie poważnie może być w opolskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim oraz w poszczególnych powiatach województwa pomorskiego. Miejscami zacznie także padać grad, na co trzeba być przygotowanym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja nie zamierza odpuszczać. Posypią się mandaty, nawet po 1000 złotych
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [IMGW]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News