Prognoza pogody. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Października 2020

Bardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotować

Ostatnia prognoza pogody nie napawa optymizmem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ważne ostrzeżenia dotyczące potencjalnego zagrożenia. Szczególną uwagę powinni zachować uczestnicy ruchu drogowego oraz piesi.

W mediach społecznościowych możemy odnaleźć komunikaty IMGW w sprawie bieżącej sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej. Prognoza pogody na najbliższe godziny zapowiada się nie najlepiej. Dobrą wiadomością jest fakt, że w Polsce zakończył się okres suszy. Sumy opadów, choć doprowadzają do podwyższenia stanu wody w zbiornikach, przyczyniły się do wejścia w okres jesienny. Na południu oraz południowym wschodzie kraju wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Dotarli do rodziny, która wzięła udział w Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programuCzytaj dalej

Kolejna prognoza pogody wiąże się z zagrożeniem. Należy przygotować się na mgłę

"Wydano ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące gęstej mgły. W nocy na obszarach obowiązywania ostrzeżeń prognozuje się mgły znacznie ograniczające widoczność. Nawet poniżej 100m! Bądźcie ostrożni, szczególnie za kierownicą" - czytamy w komunikacie synoptyków na Twitterze. Mgła może wydawać się błahym powodem do zalecania ostrożności. Przedstawiona prognoza pogody wskazuje jednak, że chwila nieuwagi na drodze może przyczynić się do groźnego wypadku. Ograniczona widoczność powinna zwiększyć czujność kierowców oraz pieszych.

Z wieści podanych przez IMGW wynika, że nie będziemy mieli do czynienia z burzami lub porywistymi wiatrami. Ostatnia noc upłynęła pod znakiem przelotnych opadów. Prognoza pogody wykazała jednak wahania temperatur. "W nocy na północy okresami słabe opady deszczu. Liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m, zwłaszcza w południowej połowie kraju. Temperatura od 4°C do 11°C, chłodniej w obszarach podgórskich, od 2°C do 4°C. W sobotnie południe termometry wskazywały maksymalnie 15,6°C w Przemyślu. Najzimniej było w Elblągu - 9,3°C" - deklarują eksperci z IMGW.

Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. "Dwoje moich dzieci jest dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie, żeby ktoś mi pomagał"Czytaj dalej

Od kilku dni odnotowuje się przekraczania stanów alarmowych. Sytuacja hydrologiczna jest równie ważna, jak sytuacja meteorologiczna. "Dzisiaj stan alarmowy notujemy na 14 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 3 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i na 15 stacjach w dorzeczu Odry. Nie licząc Odry, stany wody na większości cieków opadają" - czytamy w prognozie pogody. Warto podkreślić, że wieczorem dojdzie do poprawy warunków pogodowych oraz ich wpływu na ludzki organizm.

DZISIAJ GRZEJE:

1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Co za gest, kapitalne ułatwienie dla klientów. Jeden z największych banków w Polsce imponuje rozmachem
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Poziom zanieczyszczenia powietrza nie przekroczył narzuconych norm. Ilość emitowanych pyłów może zmienić się w ciągu nadchodzących miesięcy. "Początkowo w całej Polsce występować będzie niekorzystna biotropia pogody. W ciągu dnia oczekiwana jest poprawa warunków biometeorologicznych, zwłaszcza na południowym zachodzie i południu, gdzie wieczorem pogoda będzie korzystnie wpływać na organizm człowieka" - czytamy w prognozie pogody IMGW na Twitterze.

Obrazy WTV"Przeproście mamy, że was nie wydrapały". Ksiądz wyszedł do kobiet przed kościołemCzytaj dalej

Poranki dla mieszkańców Tatr coraz częściej wiążą się z opadami śniegu. Prognoza pogody dla tego rejonu zaczyna zapowiadać się obiecująco. Najbliższe ferie mogą obfitować w silne opady, o ile prognozy pogody nie wykażą nagłych zmian. "Rano pochmurno, od zachodu będą postępować przejaśnienia. Miejscami słaby deszcz, głównie rano na wschodzie. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Ciągle ciepło: temp. maksymalna od 12°C na Suwalszczyźnie do 17°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty" - informowali eksperci w godzinach porannych.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia, zgodnie z definicją Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, oznaczają prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk, które mogą stwarzać zagrożenie. Poniższe zdjęcia pochodzą z Twittera IMGW BIP Meteo Polska, i odnoszą się do dzisiejszej prognozy pogody oraz stanu hydrologicznego.

Prognoza pogody

Prognoza pogody

Prognoza pogody

Prognoza pogody

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "Sanatorium miłości" jest poważnie chora. Jest bardzo źle. A marzył o zdobyciu Kilimandżaro
  2. Dziś obchodziłaby urodziny. Agnieszka Kotulanka przegrała z niezwykle niebezpieczną chorobą, nie wolno jej lekceważyć
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Kuroń zdeklasował Gessler najlepszym przepisem na kotleta schabowego. Ujawnił jakie stosuje dodatki

Źródło: [Twitter/IMGW BIP Meteo Polska]