prognoza pogody. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 24 Lipca 2020

Zrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjające

Prognoza pogody na najbliższe dni wywołała reakcję IMGW. Instytut opublikował ostrzeżenia przed burzami z gradem. Spora część kraju została objęta alertami.

Ostrzeżenia 1. stopnia, obowiązujące na terenie Polski, osiągną maksymalny zasięg w niedzielę. Zostaną wydane dla województw zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego, pomorskiego, opolskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Samolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieSamolot naglę runął na dach domu wielorodzinnego, są ofiary śmiertelne. Tragiczna akcja niemieckich służb, jest nagranieCzytaj dalej

Prognoza pogody: alert 1. stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej definiuje zagrożenie 1. stopnia jako warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
 

W klasyfikacji IMGW występują również drugi oraz trzeci stopień zagrożenia.

Drugi stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Papież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobiePapież Franciszek wysłał specjalny list do polskiej rodziny. Dziś pokazują go największe media, duchowny pogrążył się w żałobieCzytaj dalej

Trzeci stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Jak podaje IMGW, podziewaj się więc utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, a także zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów oraz rozwoju sytuacji pogodowej.

Z kolei brak zagrożenia oznacza, że nie prognozuje się zagrożeń pogodowych mających istotny wpływ na życie codzienne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Pilnie szukają 800 osób, które były na wschodzie Polski. Grozi im poważne niebezpieczeństwo

Źródło: RMF24