Prognoza pogody dla Polski w ostatnich dniach nie jest zbyt optymistyczna.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Maja 2020

Uwaga, może być niebezpiecznie. Alarmy IMGW przed intensywnymi opadami deszczu, możliwe także burze z gradem

Prognoza pogody dla Polski w ostatnich dniach nie jest zbyt optymistyczna. Wyobrażenie o maju wygląda zdecydowanie inaczej, niż rzeczywistość, jaką widzimy za oknem. Sobota niemal w całym kraju przebiega pod kątem deszczu i chłodnego powietrza. Niestety nie zanosi się na prędką poprawę takiego stanu rzeczy. IMGW ostrzega przed burzami z gradem, najgorzej może być nocą i w niedzielę. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy.

Nadeszło zapowiadane na weekend załamanie pogody. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, warunki pogodowe w najbliższych godzinach będą bardzo niesprzyjające, zwłaszcza jak na tę porę roku. Prócz odczuwalnego chłodu i deszczu, pojawić się mogą także nawet burze z gradem. Należy zachować ostrożność, gdyż może być niebezpiecznie, szczególnie jeśli chodzi o kierowców.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Prognoza pogody na weekend. IMGW ostrzega przed deszczem i burzami z gradem

IMGW wydało alarmy pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu. Synoptycy prognozują także burze z gradem. W sobotę zachmurzenie przeważnie duże na terenie całego kraju, tylko na krańcach wschodnich małe i umiarkowane. Na północy, zachodzie i w centrum kraju, mieszkańcom tych regionów Polski, towarzyszą od rana opady deszczu, które miejscami są o natężeniu umiarkowanym. Na zachodzie możliwe wystąpienie lokalnie burzy. Temperatura maksymalna wynosi od 15-16°C na Pomorzu i w Polsce centralnej do maksymalnie 20°C na krańcach wschodnich. Temperatura odczuwalna może być jednak niższa. Najchłodniej miejscami jest nad samym morzem oraz w regionach podgórskich, gdzie termometry mogą wskazywać zaledwie około 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rząd nie chciał tego ujawnić, zrobiła to "Wyborcza". Chodzi o nowe zmiany dla Polek i Polaków
2. Dwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł kary

W nocy niebo nad Polską także będzie przeważnie pochmurne, a deszcz może się pojawić we wszystkich regionach kraju. W związku z tym utrudnione będzie prowadzenie samochodu i warunki drogowe będą trudne, a widoczność ograniczona. Najniższa temperatura w nocy będzie na północnym zachodzie, gdzie termometry według synoptyków wskażą zaledwie 6°C, a odczuwalna temperatura może być niższa.

W niedzielę warunki atmosferyczne nie ulegną poprawie, a dodatkowo może stać się także niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z opadami deszczu, a lokalnie może pojawić się także burza z gradem we wszystkich województwach. Wyjątek stanowią województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Opady deszczu podczas burz mogą wynieść w sumie 5-10 l/mkw, lokalnie ok. 15 l/mkw, a porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do nawet 70 kilometrów na godzinę.

Zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych, w szczególności burzowych, aktualizowanych na stronie IMGW.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Opłata COVID" uderzy w kieszenie Polaków. Konsumenci się buntują
  2. Chce stworzyć raj dla owadów. Prosi o pomoc internautów
  3. Jacek Kurski wraca do zarządu TVP, to oficjalne. Słowa Mateusza Morawieckiego zwalają z nóg
  4. Strajk przedsiębiorców. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję, pilna interwencja
  5. Uwaga, może być niebezpiecznie. Alarmy IMGW przed intensywnymi opadami deszczu, możliwe także burze z gradem
  6. Zła wiadomość o noszeniu maseczek w Polsce. Wiceminister zabrał głos, przykre słowa

Źródło: IMGW / TVN Meteo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News