Prognoza pogody. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 22 Sierpnia 2020

Niemal cała Polska objęta alertami, będzie bardzo niebezpiecznie. Wydano ostrzeżenia

Prognoza pogody na sobotę 22 sierpnia nie pozostawia wątpliwości. Niemal w całym kraju może dochodzić do niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych oraz upałów. Podczas gdy burze i gradobicia jednoznacznie kojarzą nam się ze stratami materialnymi, niesłusznie bagatelizujemy zagrożenie, związane z wysokimi temperaturami. Kto powinien zaopatrzyć się w czapkę z daszkiem i wodę, a kto zostać w domu?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wczoraj wieczorem wydał ostrzeżenia, przed dzisiejszymi opadami. - IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1 i 2 stopnia przed jutrzejszymi burzami z gradem. Głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu 25-40 mm, lokalnie do 50 mm i porywy wiatru do 100 km/h - czytamy w wieczornym komunikacie.

Jeśli nie dokonaliście przelewów przed weekendem, możecie mieć kłopoty. Poważne utrudnienia w PKO BP, Santanderze, mBanku, ING i GetinJeśli nie dokonaliście przelewów przed weekendem, możecie mieć kłopoty. Poważne utrudnienia w PKO BP, Santanderze, mBanku, ING i GetinCzytaj dalej

Prognoza pogody na 22 sierpnia

Na terenie niemal całego kraju wystąpić mogą burze. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla woj. lubuskiego oraz zachodnio-centralnych części Pomorza Zachodniego i Dolnego Śląska. Drugi stopień zagrożenia dotyczy z kolei woj. łódzkiego, śląskiego, opolskiego, pomorskiego kujawsko-pomorskiego, wschodnich części zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, zachodnich i centralnych części mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Krzysztof Kononowicz znęcał się nad szczeniakiem podczas Krzysztof Kononowicz znęcał się nad szczeniakiem podczas "patostreamu"? Skandaliczne nagranieCzytaj dalej

- Burzom tym mogą towarzyszyć intensywne opady lokalnie do 50 mm, grad 3-4 cm i porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h - czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że na danym terenie, na skutek zjawisk atmosferycznych, dojść może nie tylko do strat materialnych, ale i narażenia życia oraz zdrowia.

Temperatura może być wyjątkowo wysoka

Na terenie woj. pomorskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego w zachodniej części warmińsko-mazurskiego, centralnej i zachodniej części Mazowsza, centralnej i południowo-wschodniej Wielkopolski, oraz wschodniej i centralnej woj. dolnośląskiego temperatury mogą być bardzo wysokie. Dla tych obszarów IMGW wydało alerty drugiego stopnia. W woj. śląskim, małopolskim i świętokrzyskim z kolei obowiązują alerty pierwszego stopnia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje
2. Rosół możesz przechowywać nawet przez pół roku, wystarczy wykonać prosty trick, który niezwykle wpływa na jego trwałość

Choć wielu osobom upały nie kojarzą się z zagrożeniem, mogą być wyjątkowo niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych. W najbliższych dniach powinniśmy dbać o to, aby chronić się przed słońcem i pić dużo wody. Odradza się również spożywanie alkoholu, który prowadzi do odwodnienia organizmu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  2. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!