Prognoza pogody na weekend nie daje powodów do radości.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Maja 2020

Uwaga, jutro może być niebezpiecznie. Nagłe i gwałtowne załamanie pogody, ważne informacje

Prognoza pogody na weekend nie daje powodów do radości. Warunki meteorologiczne panujące w naszym kraju w ostatnich dniach nas nie rozpieszczają i są dalekie od oczekiwań, jakie można mieć w maju. Wręcz przeciwnie, mamy bowiem do czynienia z opadami deszczu, zachmurzeniem, lokalnymi przymrozkami i wiatrem. Nawet przy słońcu, które czasem wyjrzy zza chmur, czego możemy być świadkami dzisiaj, odczuwalna temperatura powietrza w niemal całym kraju jest jednak wciąż stosunkowo niska. A czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach? IMGW ostrzega przed załamaniem pogody.

Dzisiejszy dzień, piątek 22 maja, zapowiada się pogodnie praktycznie w całym kraju z temperaturami od kilkunastu do maksymalnie 20°C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega jednak, że już w weekend, zwłaszcza w sobotę, możemy spodziewać się ponownie gwałtownego załamania pogody. Pojawić się ma duże ochłodzenie oraz mogą wystąpić także burze. W których dokładnie regionach Polski obowiązuje alert? Wyjaśniamy.

Danuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneDanuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

Prognoza pogody na weekend: Ostrzeżenia IMGW przed deszczem i burzami

Jako informuje IMGW, w weekend możemy spodziewać się załamania pogody, co przyniesie za sobą deszcz, lokalne burze i spore ochłodzenie. Ze słonecznej i pogodnej aury, która przeważać będzie na niemal całym terenie kraju, będziemy mogli cieszyć się niestety jeszcze tylko w piątek. W sobotę natomiast pojawi się zachmurzenie i temperatura spadnie. Można spodziewać się deszczu, a nawet lokalnych burz.

Zachmurzenie w sobotę będzie przeważnie duże, tylko na krańcach wschodnich małe i umiarkowane. Opadów deszczu można spodziewać się szczególnie na zachodzie i w centrum kraju, a dodatkowo na zachodzie mogą wystąpić lokalnie burze, które w mniejszym nasileniu mogą pojawić się także w innych częściach kraju.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Częściowe zdjęcie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek? Wiemy kiedy, podano na konferencji resortu zdrowia
2. Kwota wolna od podatku 2020. Próg uległ zmianie

Temperatura maksymalna od 13°C do 17°C, tylko na krańcach wschodnich od 17°C do 20°C, a nad samym morzem około 12°C. Wysoko w górach od 5°C do 8°C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, ale w czasie burz należy spodziewać się porywistych wichur, które mogą osiągnąć prędkość do nawet 60 km/h. W Sudetach wiatr silny, do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, a w trakcie przejść burzowych porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 70 km/h.

Niedziela przebiegnie pod kątem dużego zachmurzenia w niemal w całym kraju, miejscami możliwe przejaśnienia. Podobnie jak w sobotę, towarzyszyć mogą opady deszczu i miejscami burze.

Temperatura minimalna od 5°C do 9°C. Temperatura maksymalna od 13°C do 18°C, nad samym morzem około 12°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

Zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych, w szczególności burzowych, aktualizowanych na stronie IMGW.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Warszawie ruszyła demonstracja hybrydowa. Wstrząsające informacje właśnie obiegają kraj
  2. Tajemnicze zjawisko na niebie. Co się dzieje?
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Pilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważać

Źródło: IMGW / rmf24.pl / WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News