Prognoza pogody na ostatni tydzień lutego zapowiada nagłe uderzenie wiosny.. pixabay/MieczyslawŹródło: pixabay/Mieczyslaw
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lutego 2021

Prognoza pogody: nawet 20 stopni na plusie. Czy zima już definitywnie się skończyła?

Prognoza pogody na ostatni tydzień lutego zakłada nagłe uderzenie wiosny. Mieszkańcy południowo-zachodniej części Polski mogą spodziewać się nawet 20-stopniowych temperatur. Weekend zapowiada się nieco chłodniej, jednak nadal słonecznie.

Formujący się nad kontynentem europejskim wyż, połączony z ośrodkami niżowymi nad Atlantykiem, sprowadzi do nas napływ ciepłych mas powietrza o pochodzeniu polarnomorskim, wskazuje Onet.

Choć kalendarzowa wiosna rozpocznie się dopiero w trzecim tygodniu marca, zdaniem cytowanej przez portal synoptyczce TVN Meteo Arleny Unton-Pyziołek, największe mrozy są już za nami.

Zmiana pogody związana jest z południową cyrkulacją ciepłego powietrza, która skieruje nad Polskę niże znad Atlantyku oraz ciepły wyż znad Europy Środkowej i Bałkanów – przekazała.

Prognoza pogody. Największe mrozy w odwrocie

W najbliższych dniach termometry na Dolnym Śląsku mogą wskazać nawet 20 kresek powyżej zera. – Będzie to związane z południową cyrkulacją ciepłego powietrza. Skierują je do nas niże znad Atlantyku i słoneczny, ciepły wyż znad Europy Środkowej i Bałkanów – przekazała Unton-Pyziołek.

Wiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiWiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiCzytaj dalej

Wyraźnie odczuwalny napływ ciepłego powietrza będzie towarzyszyć nam już od początku tygodnia. Najwyższe temperatury spodziewane są na zachodzie oraz południu Polski.

Im dalej na wschód i północ, tym będzie chłodniej, wskazuje Onet. W najbliższym tygodniu najniższe temperatury odnotują mieszkańcy Podlasia oraz Warmii i Mazur.

We wtorek nadal cieszyć będziemy się słoneczną pogodą, a w całym kraju nie powinno padać. We Wrocławiu spodziewane jest nawet 15 stopni Celsjusza.

Jeszcze cieplej będzie w środę. Choć temperatura w północno-wschodniej części kraju nie przekroczy 10 stopni, na południowym zachodzie Polski spodziewane jest nawet 17 stopni Celsjusza.

Czwartek przyniesie kontynuację iście wiosennej aury, będąc przy okazji najcieplejszym dniem tego tygodnia. Najcieplej ponownie będzie we Wrocławiu, gdzie termometry wskażą na 18 stopni Celsjusza. Temperatury poniżej 10 stopni powinni spodziewać się mieszkańcy Podlasia oraz Lubelszczyzny.

Piątek będzie zapowiedzią wyraźnie chłodniejszego weekendu. W nadchodzącą niedzielę najwyższa temperatura powinna wynieść około 10 stopni Celsjusza. 

źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-