W prognozie powody zapowiadany jest silny wiatr. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 21 Października 2020

IMGW ostrzega, zacznie się z samego rana. Wiemy, kto powinien się przygotować

IMGW ostrzega po raz kolejny. Jutro od samego rana nad morzem sytuacja będzie bardzo nieciekawa. Jak podaje instytut w prognozie pogody, w województwie pomorskim będzie można spodziewać się silnego wiatru. Będzie porywisty i bardzo niebezpieczny. Jeśli możecie, zostańcie w domach lub uważajcie przy wychodzeniu.

Niepokojąca prognoza pogody została podana dziś popołudniu.

Biedronka obeszła zakaz handlu w niedzielę. Dla wielu klientów to wspaniała wiadomość, szczególnie w obecnym okresieBiedronka obeszła zakaz handlu w niedzielę. Dla wielu klientów to wspaniała wiadomość, szczególnie w obecnym okresieCzytaj dalej

Prognoza pogody na czwartek, 21 października

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne, które będzie obowiązywać w województwie pomorskim od jutra, od godziny 7:30. Porywisty wiatr będzie osiągał aż do 70 km/h, a zwykłe powiewy będą oscylować od 25 km/h do 40/km/h. Wichura będzie wiała z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego. Mieszkańcy tego województwa powinni uprzednio odpowiednio się przygotować.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że podczas tych warunków pogodowych mogą wystąpić zjawiska sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu, a także może dojść do strat materialnych. Jako że ostrzeżenie obowiązuje od godzin porannych, czyli od 7:30, należy zachować szczególną ostrożność w drodze do pracy i szkoły.

Czwartek zaskakuje jednak w pozostałych częściach Polski - temperatura po raz ostatni chyba w tym roku nas rozpieści. W prawie całej Polsce zobaczymy piękne słońce i poczujemy znów miłe, ciepłe promienie na twarzach. Najchłodniej, bo jedynie 16 st. zobaczą mieszkańcy Podkarpacia, a w innych miejscach - 17, 18 i wreszcie 19 st.

Taka temperatura panować będzie m. in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Zielonej Górze i Szczecinie. W pozostałych miejscach również pogodnie, choć nieco chłodniej. Poszkodowane będzie jedynie wspomniane wyżej województwo pomorskie, w którym szaleć będą silne wiatry i powrócą opady.

Ciepły weekend? Można pomarzyć

Dzisiejszy materiał Wiadomości przejdzie do historii. Podczas gdy kobiety walczą o swoje prawa na Żoliborzu, Danuta Holecka zaprezentowała kuriozalne scenyDzisiejszy materiał Wiadomości przejdzie do historii. Podczas gdy kobiety walczą o swoje prawa na Żoliborzu, Danuta Holecka zaprezentowała kuriozalne scenyCzytaj dalej

Niestety, sytuacja zapowiedziana na jutrzejszy dzień, nie będzie obowiązywała w kolejne. Dojdzie do ochłodzenia i powróci senne zachmurzenie. Najniższa piątkowa temperatura będzie wynosiła 14 st. i będzie można jej doświadczyć w Białymstoku. W całej północnej Polsce za to będzie można zauważyć opady deszczu.

Sobota nie będzie lepsza - opady pojawią się już na terenie całego kraju, a słońce wyjrzy na parę chwil jedynie na zachodzie Polski.

Należy też pamiętać, że wraz z nadejściem jesieni i chłodnych temperatur, jakość powietrza w całej Polsce spada. Należy przygotować się nie tylko na noszenie zwykłych maseczek, ale w miarę możliwości na korzystanie również z filtrów, które ułatwią oddychanie i odgrodzą nasze układy oddechowe od smogu. Jest to ważne szczególnie w większych miastach, ale również w mniejszych, gdzie palenie w piecach jest już obecne ze względu na niską temperaturę w nocy.

Wszystkich Świętych - zimno i deszczowo

Wszystkich Świętych zapowiada się zimno i deszczowo. Najwyższe temperatury będą sięgały 10 st., a nad prawie całą Polską zawisną ciężkie, zwiastujące deszcz chmury. Tam, gdzie wyjrzy słońce, temperatura również nie będzie rozpieszczać śmiałków, którzy wychylą nosy zza drzwi.

Należy również pamiętać, by rozłożyć wizyty na grobach na parę dni - znacznie zmniejszy to ryzyko zakażeń, a wizyty można spróbować zaplanować również na daty wcześniejsze, jeszcze październikowe, i późniejsze. Najlepiej będzie zostać jednak w domach.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy

źródło: [pogoda.interia.pl][meteo.imgw.pl]

Gwiazda Gwiazda "M jak Miłość" przerwała milczenie ws. swojej tragedii. Media nie wiedziały, co przechodziłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dzisiaj obowiązkowe testy na Covid-19 dla części Polaków. Jest potwierdzenie, za granicą podjęli decyzję
  2. Maja Ostaszewska zwraca się do Polaków z bardzo ważnym apelem. Chodzi o zdrowie tysięcy osób
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Możesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Syrop imbirowy działa jak antybiotyk. Ma też inne zalety, pomaga w przykrych dolegliwościach