Prognoza pogody dla prawie całego kraju jest niepokojąca.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Maja 2020

Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżenia

Prognoza pogody dla prawie całego kraju jest niepokojąca. W dużej części Polski spodziewane są przymrozki. IMGW wydało żółte ostrzeżenia I stopnia dla aż 11 województw. To dość nietypowe, jak na maj, więc tym bardziej należy się przygotować i zachować ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia dla 11 województw. Dotyczą one przymrozków.

Skandal w Radiu Zet, miał być wywiad z Latkowskim. Beata Lubecka nagle wyszła ze studiaSkandal w Radiu Zet, miał być wywiad z Latkowskim. Beata Lubecka nagle wyszła ze studiaCzytaj dalej

Prognoza pogody dla Polski: szykują się przymrozki

Pogoda w Polsce w ostatnich dniach nie rozpieszcza. Po deszczu, burzach i silnym wietrze, których doświadczali mieszkańcy niemal całego kraju, przyszedł czas nawet na przymrozki. Wszyscy z utęsknieniem czekają na nadejście lata, jednak póki co obecna sytuacja pogoda nie przypomina nawet wiosny. Najgorzej ma być dziś wieczorem i w nocy (z czwartku na piątek), przed czym ostrzega IMGW.

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

W województwach łódzkim i wielkopolskim prognozowane przymrozki mają wystąpić głównie w północnych powiatach, a na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce w południowych.

Jak prognozują synoptycy, lokalnie temperatura może spaść do 0 stopni Celsjusza, a przy gruncie nawet do -3 stopni.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najłagodniejszym ostrzeżeniem w trójstopniowej skali IMGW, co nie oznacza, że należy je lekceważyć. Można się bowiem spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą być groźne i powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie wszelkich działalności i aktywności w takich warunkach pogodowych jest utrudnione i niebezpieczne.

Zaleca się bieżące śledzenie komunikatów pogodowych IMGW.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Mateusz Morawiecki podał prawdopodobną datę wyborów prezydenckich
  2. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził

Źródło: IMGW / PAP / polskieradio24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News