Prognoza pogody IMGW ostrzeżenia. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Sierpnia 2020

Zasłońcie okna, nie wychodźcie z domu. Bardzo ważne informacje tuż przed wakacyjnym weekendem

Prognoza pogody zwiastuje niebezpieczne anomalie. IMGW przedstawiło już ostrzeżenia dla wielu województw. Wydane komunikaty nie zapowiadają się najlepiej. Zaleca się pozostanie w domu i zasłonięcie okien. Na co należy się przygotować tym razem?

Od kilku miesięcy zmagamy się z niepokojącymi prognozami pogody. Burze, silne deszcze, porywisty wiatr i upały stanowią udrękę głównie dla mieszkańców Podkarpacia i Małopolski. Tym razem informacje podane przez synoptyków dotyczą znacznie większego obszaru. Od południa IMGW przedstawia kolejne doniesienia w sprawie sytuacji, jaka ma miejsce w Polsce. Satysfakcję mogą poczuć jedynie turyści, którzy wreszcie doczekali się warunków sprzyjających plażowaniu. 

TVP z gigantycznymi problemami? Internauci alarmują, zadziwiające doniesieniaTVP z gigantycznymi problemami? Internauci alarmują, zadziwiające doniesieniaCzytaj dalej

Prognoza pogody zwiastuje upały. IMGW wydało ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na bieżąco informuje o niepokojących zdarzeniach pogodowych. Tym razem w wielu rejonach Polski występują silne upały. Synoptycy przewidują też burze z deszczem. Padł apel o regularne śledzenie komunikatów. "Uwaga, pas centralnej Polski został objęty ostrzeżeniami przed upałami. Są to ostrzeżenia 1 i 2 stopnia, co oznacza możliwość wystąpienia 31°C" - zapowiadają przedstawciele IMGW. Prognoza pogody zapowiada wiele niebezpieczeństw. Na silne oddziaływanie promieni słonecznych narażeni są przede wszystkim seniorzy i seniorki. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa utworzyło więc specjalne zalecenia dla osób, które mogą zostać dotknięte przez wysokie temperatury.

Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkołyFilmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkołyCzytaj dalej

Pamiętajmy, aby zaopatrzyć się w duże ilości wody oraz krem z filtrem. Również kapelusz może pomóc nam przetrwać wysokie upały. Jeśli nie jesteśmy w trakcie urlopów, warto spędzić ten dzień w domowym zaciszu. Unikanie napojów wysokoprocentowych zabezpieczy zaś przed odwodnieniem. Okazuje się, że zagrożenie dotyczy też sytuacji hydrologicznej. IMGW na Twitterze poinformowało wydarzeniach nad Odrą. "W związku ze spływem wód opadowych, na górny odcinek Odry w woj. opolskim, zostało wydane ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia (wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych)" - relacjonują eksperci. Ostrzeżenia dotyczą głównie województw położonych w centralnej części Polski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Premier Morawiecki jest wstrząśnięty. Nie miał wyboru, pilna decyzja
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

Prognoza pogody dotyczy mieszkańców województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego. IMGW ostrzega przed utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu. W skrajnych przypadkach może dojść do zagrożenia zdrowia. Eksperci deklarują, że nie należy pozostawiać zwierząt oraz dzieci w zamkniętych pojazdach osobowych. 

Prognoza pogody IMGW ostrzeżenia

Prognoza pogody IMGW ostrzeżenia

Prognoza pogody IMGW ostrzeżenia

Prognoza pogody IMGW ostrzeżenia

 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Pilne ostrzeżenia w bankach. Może nie być dostępu do pieniędzy
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Przyłapali parę czekającą na pociąg, jest zdjęcie. Szczyt wszystkiego, jak im nie wstyd?

Źródło: [IMGW]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!