Prognoza pogody. Ulewne deszcze w całej Polsce. IMGW wydało alerty drugiego stopnia.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Sierpnia 2020

Wydano żółte alerty, trudna sytuacja w Polsce. Media obiegły niepokojące nagrania

Prognoza pogody na 19. dzień sierpnia mówi o ulewnych deszczach połączonych z burzami z gradem, które mogą przetoczyć się przez znaczną część kraju. Wobec zagrożenia IMGW wydało alerty drugiego stopnia. Wczoraj zalaniu uległy polskie ulice, a nawet szkoły podstawowe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia wobec silnych deszczów oraz burz z opadami gradu, jakie przejdą dziś nad Polską. Opublikowane przez synoptyków alerty drugiego stopnia dotyczą województw mazowieckiego i lubelskiego, a także konkretnych powiatów z Małopolski oraz Śląska, w tym: myślenickiego, suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, pszczyńskiego, bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego, podaje portal Gazeta.pl.

Gwiazda Projekt Lady na TVN wyznała okropną prawdę o swej przeszłości. Była ofiarą przemocy, rzucono w nią żelazkiemGwiazda Projekt Lady na TVN wyznała okropną prawdę o swej przeszłości. Była ofiarą przemocy, rzucono w nią żelazkiemCzytaj dalej

Prognoza pogody 19.08.20. Żółte alerty IMGW

Alerty pierwszego stopnia dotyczą z kolei woj. opolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego, poinformowano na Twitterze IMGW. "Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h", czytamy w opublikowanym wpisie. Opublikowana aktualizacja dotyczy włączenia w apel województwie dolnośląskiego. Jak podano, miejscami prognozuje się tam wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h.

Robił 2-miesięcznej córce Robił 2-miesięcznej córce "ćwiczenia gimnastyczne". Usunął nagranie, ale nadal krąży po sieci, służby dokonały zatrważającego odkryciaCzytaj dalej

Żółty alert obowiązywał będzie w godzinach od 11 do 12. Wskazano, że środa 19 sierpnia będzie ostatnim z najbliższych dni, gdy burze obejmą w zasadzie cały kraj. Jak przekazał Michał Ogrodnik, synoptyk z IMGW, cytowany przez Gazetę.pl, w czwartek wystąpią one jedynie na północnym wschodzie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Choruje na nią Dowbor i Rusin, jest nieuleczalna. Pierwsze objawy to m.in. niepozorne zmęczenie
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Rząd wprowadza nowy program. Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu, też możesz się załapać

Osobom nieprzekonanych, czy ostrzeżenie należy potraktować poważnie, przypominamy szczegóły zdarzeń, do których w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło wczoraj. Skutki ulewy najbardziej były widoczne m.in. w województwach: lubuskim, wielkopolskim i opolskim, wskazuje WP. Burze dotknęły jednak również innych regionów Polski. "Trzy zdarzenia były związane z usuwaniem powalonych drzew. Natomiast pozostałe były związane z pompowaniem wody z obiektów, z posesji, z ulic", przekazał TVN24 młodszy brygadier Grzegorz Buzala ze Straży Pożarnej w Puławach. Ulewne deszcze pojawiły się również na Śląsku. Najlepszy tego dowód odnaleźć można m.in. pod tym LINKIEM. Poniżej screen z nagrania z Pszowa w województwie śląskim.

Burze 18.08.20

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna, można stracić wszystkie pieniądze
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Kuriozalna dyskusja na antenie u Tadeusza Rydzyka. "Jak ideologia LGBT zagraża rolnictwu"
  4. Policjanci ignorowali wszystkie sygnały o przemocy. 2-letni Marcelek nie żyje
  5. "Wiadomości" TVP nie pohamowały się po dymisji ministra zdrowia. Po programie pojawił się we własnej osobie
  6. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro

Źródło: Gazeta.pl / WP/ TVN24 / IMGW

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!