W prognozie pogody zapowiadane podwyższenie temperatury i dużo słońca.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 15 Listopada 2020

Niespodziewane doniesienia. Nadchodzi "biskajskie ciepło", sytuacja miejscami całkowicie się odmieni

Listopad zazwyczaj nie rozpieszcza pogodą - to w większości miesiąc pochmurny i zimny. Tym razem przyjdzie do nas jednak jeszcze chwila złotej polskiej jesieni. Znad Zatoki Biskajskiej idzie ciepłe powietrze, które sprawi, że zz nieba znikną chmury i pojawi się słońce, a na termometrach zobaczymy nawet kilkanaście stopni Celsjusza!

Słoneczną pogodę będziemy mogli zawdzięczać ciepłemu frontowi płynącemu z południowo-zachodniej Europy.

Emerytury jednej grupy biją na głowę wszystkie inne służby. Reszta może jedynie pomarzyćEmerytury jednej grupy biją na głowę wszystkie inne służby. Reszta może jedynie pomarzyćCzytaj dalej

Prognoza pogody: wysoka temperatura i słońce

Już od dziś część mieszkańców zachodniej Polski mogła doświadczyć tzw. "biskajskiego ciepła". Zatoka Biskajska leży pomiędzy Francją i Hiszpanią i to właśnie stamtąd płynie do nas teraz ciepłe powietrze. Jego efekty można było zobaczyć dzisiaj, ale obecne będą jeszcze w niektórych regionach w poniedziałek.

Czym charakteryzuje się ciepły front z zachodniej Europy? Przede wszystkim wysoką temperaturą i słonecznym, czystym niebem. Gdzieniegdzie można było zobaczyć na termometrach nawet kilkanaście stopni Celsjusza, o co tej porze roku nie jest widokiem częstym.

W poniedziałek te zmiany w pogodzie będą widoczne jeszcze w województwie dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim, wieczorem jednak ustąpią już ponownie chłodnemu, listopadowemu powietrzu.

W pozostałych częściach Polski - deszcz

W pozostałych częściach kraju nie będzie już tak kolorowo. Chłodne powietrze i zachmurzenie dadzą o sobie znać i w większości regionów spadnie zimny deszcz. Tak stanie się w województwie opolskim, śląskim i wielkopolskim. W Polsce wschodniej i centralnej możliwe są duże zachmurzenia, a temperatura będzie osiągać od 7 stopni w Białymstoku do 11 we Wrocławiu.

Roman Giertych ujawnia wielką aferę. Teraz udostępnił tajne nagranie z podsłuchu, niewiarygodneRoman Giertych ujawnia wielką aferę. Teraz udostępnił tajne nagranie z podsłuchu, niewiarygodneCzytaj dalej

We wtorek ciepłe powietrze zniknie już całkowicie i wróci znana wszystkim jesienna pogoda. Temperatura w całym kraju spadnie i pojawią się gęste zachmurzenia. Jedynie na Podkarpaciu możliwe są niewielkie przejaśnienia. Najcieplej będzie na południu - od Rzeszowa do Wrocławia termometry będą wskazywać około 9-10 stopni Celsjusza. W pozostałej części Polski będzie niewiele chłodniej, bo prognozowana jest temperatura około 8 stopni.

Środa, czwartek i piątek ze zmianami

Na środę, czwartek i piątek przewidziane są kolejne zmiany. W środę temperatura wzrośnie nawet o 2-3 stopnie! W południowej i centralnej części Polski można spodziewać się rozpogodzenia. Dzięki temu we Wrocławiu będzie można zobaczyć 12 stopni na termometrach, a w Opolu, Poznaniu i Bydgoszczy - 11. Najchłodniej pozostanie w południowo-wschodniej Polsce, gdzie będzie można spodziewać się temperatury wynoszącej około 9 stopni. Na Mazowszu, a także Warmii i Mazurach mogą wystąpić opady deszczu.

W czwartek rozpogodzenie przejdzie na całą Polskę. Najwyższą temperaturę wciąż będzie można zanotować na Dolnym Śląsku - dojdzie ona nawet do 13 stopni, a na 11 lub 12 stopni będą mogli liczyć pozostali mieszkańcy kraju.

Dobrą pogodą nie nacieszymy się jednak zbyt długo, bo załamanie przyjdzie już w piątek. W pasie sięgającym od Warmii i Mazur aż do Śląska pojawią się wysokie zachmurzenia, a temperatura spadnie do 7 stopni. W okolicach Krakowa i Łomży prognozowane są opady deszczu.

Nieprawdopodobne, gra w Milionerach zajęła jej tylko minutę. Aż przykro patrzećNieprawdopodobne, gra w Milionerach zajęła jej tylko minutę. Aż przykro patrzećCzytaj dalej

Odrobinę lepiej będą mieli mieszkańcy zachodniej i północno-zachodniej Polski - temperatura będzie wyższa o około 1-2 stopnie. Tam wystąpią również miejscowe przejaśnienia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czarnek się wygadał. Chce wprowadzić przerażającą reformę, studenci będą zupełnie bezbronni wobec przemocowych wykładowców
2. Resort się postarał, podatek jest nie do ominięcia. Nie zasłonisz się nawet związkiem małżeńskim
3. Giertych przerwał milczenie i wyciągnął kwity, szykuje się afera roku. Rząd miał złożyć niemoralną propozycje Czarneckiemu

źródło: [wiadomosci.gazeta.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Choroba, która praktycznie nie daje objawów. Jej powikłania są śmiertelnie niebezpieczne
  2. Dr Mercola opublikował ranking 30 najzdrowszych produktów spożywczych świata. Zaskoczył wszystkich, warto zmienić jadłospis?
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Tusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesienią
  7. Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmiany

Źródło: [Radio Zet/TVP Info]