Prognoza pogody. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 14 Września 2020

Wydano ostrzeżenie na jutro i środę. Szczególnie zagrożone są osoby w konkretnym wieku

Prognoza pogody na najbliższe dni nie wskazuje na przyjście jesieni. Ci, którym nie udało się skorzystać z wysokiej temperatury w okresie urlopowym, spokojnie mogą być przygotowani na rozpogodzenie nadchodzących dniach.

Jak informuje Polsat News, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał w poniedziałek alert pierwszego stopnia, ale przed upałem. Chodzi o konkretne województwa.

W W "Wiadomościach" TVP znowu szykany. Nie ma końca w szczuciu na mniejszości, brak słówCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższy czas jest zaskakująca

Przed upałem powinni się chronić mieszkańcy województwa lubuskiego i dolnośląskiego. W niektórych miejscach temperatura może przekraczać nawet 30 stopni Celsjusza. Patrząc na to, że jest środek września, to pogoda zapowiada się naprawdę nietypowo. Letnie klimaty w Polsce mają trwać aż do czwartku włącznie. 

IMGW prognozuje upal na całym terytorium zarówno województwa lubuskiego, jak i w okolicach Dolnego Śląska. W dzień temperatura może sięgać nawet 31 stopni Celsjusza, a minimalna temperatura w nocy może wynieść od 13 do 15 stopni Celsjusza. 
Prognoza pogody i wysokie temperatury, czyli te przekraczające 25 stopni Celsjusza również mogą występować na całym terytorium kraju. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już nigdy nie zrobicie frytek inaczej. Robert Makłowicz pokazał niesamowity trik, dzięki którym smakują najlepiej 2. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia publicznego? Są wyniki przełomowej sondy

"Przed nami tydzień z dwoma obliczami września, pogoda wyraźnie podzieli go na dwie części. Pierwsze trzy dni będą bardzo ciepłe, a nawet upalne. Od czwartku nastąpi znaczne ochłodzenie" - napisało na Twitterze IMGW.

Maryla Rodowicz mocno zasmucona: Maryla Rodowicz mocno zasmucona: "Mam niską emeryturę". Co mają powiedzieć Polki i Polacy?Czytaj dalej

Jak należy postępować w upalne dni? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zachęca, aby w tym okresie pić przede wszystkim ogromne ilości wody niegazowanej oraz chronić głowę przed promieniami słonecznymi. Zalecana jest także lekka i przewiewna odzież. Zaleca się przebywanie w cieniu, a ograniczenie ekspozycji na otwarte słońce. Dodatkowo warto stosować kremy z filtrem UV. Nie należy również bez potrzeby wychodzić z domu, a trakcie największego upału zamknąć i zasłonić okiennice. Na działanie upałów szczególnie narażeni są seniorzy. Wysokie temperatury niestety często sprzyjają zawałom, atakom duszności czy nawet wylewom. W tych dniach osoby starsze powinny być wyjątkowo ostrożne.

RCB przestrzega również przed piciem alkoholu w tak ciepłe dni, ponieważ może on odwodnić organizm. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach, aby uniknąć przegrzania, które w najgorszych wypadkach może powodować zgon. Najlepiej jest też unikać wszelkich aktywności fizcznych, szczególnie tych wykonywanych na świeżym powietrzu. Przede wszystkim o zdrowie powinny dbać osoby starsze, które dodatkowo zagrożone są koronawirusem w okresie pandemii.

Edward Miszczak w zaskakujących słowach, nie owija w bawełnę. Byłym gwiazdom TVN może być niemiłoEdward Miszczak w zaskakujących słowach, nie owija w bawełnę. Byłym gwiazdom TVN może być niemiłoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, rusza nowy program wsparcia. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany
  2. Rafał Trzaskowski trafił na Pudelka. Wybuchła afera, wiele osób krytykuje zachowanie prezydenta
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę