Prognoza pogody niedziela. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 13 Czerwca 2020

Tej nocy może być naprawdę niebezpiecznie. Niepokojące doniesienia, służby mają pełne ręce roboty

Prognoza pogody nadal nie rozpieszcza. Jak donoszą krajowe media, w samym województwie lubuskim strażacy byli wzywani do usuwania skutków burz już ponad 200 razy. Niestety zapowiedzi dotyczące nadchodzącej nocy także nie nastrajają pozytywnie.

Kilka ostatnich dni na znacznej większości terytorium naszego kraju okazało się naprawdę ciepłych, czy wręcz upalnych. W odpoczynku w ogrodzie lub na działce mogły jednak przeszkodzić nie tylko pandemia, ale i burze, które miejscami spowodowały zatrważające straty. Jak donosi RMF FM, jedynie w województwie lubuskim lokalni strażacy wyjeżdżali na akcje związane z sytuacją pogodową ponad 200 razy.

Ujawniono zdumiewający regulamin TVP przed debatą prezydencką. Niezwykłe uprawnienia dziennikarzyUjawniono zdumiewający regulamin TVP przed debatą prezydencką. Niezwykłe uprawnienia dziennikarzyCzytaj dalej

Służby skupiły się przede wszystkim na usuwaniu połamanych gałęzi drzew, zalegających na posesjach oraz drogach. Musiały także odpompowywać wodę z piwnic, czy niektórych domów, położonych w niekorzystnym pod tym względem miejscu. Co ważne, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Prognoza pogody znów może niepokoić

Jak prognozuje IMGW, nadchodząca noc także nie będzie niestety należała do spokojnych. Południowo-zachodnie województwa Polski zmierzą się z zagrożeniami, oznaczonymi żółtymi alarmami (1. stopnia). W znacznej większości przypadków chodzi o bardzo silny wiatr oraz burze z gradem. Dla dziewięciu powiatów (strzelecko-drezdenecki, gorzowski, Gorzów Wielkopolski, zgorzelecki, lubański, lwówecki, jeleniogórski, Jelenia Góra oraz kamiennogórski) ogłoszono za to alarmy czerwone (2. stopnia).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie płacicie abonamentu RTV? TVP właśnie wystawiło gigantyczny rachunek, może dojść do poważnych zmian
2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]

Mieszkańcy wyliczonych przez IMGW regionów powinni szczególnie mieć się na baczności i odpowiednio przygotować na bardzo niesprzyjające warunki pogodowe. Same alarmy oznaczają bowiem, że anomalie mogą doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia, a także zniszczenia mienia. Warto więc na bieżąco obserwować komunikaty pogodowe i zachować należytą ostrożność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia
  2. Andrzej Duda w trasie. Auto SOP uderzyło w pojazd z rodziną z dziećmi
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Przełom w temacie sieci 5G w Polsce? Jest oficjalne rozporządzenie

Źródła: RMF FM / IMGW

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News