Prognoza pogody. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 10 Października 2020

Może być niebezpiecznie, należy zwiększyć czujność. W niektórych częściach kraju już się zaczęło

Najnowsza prognoza pogody wciąż pozostawia wiele do życzenia. Warto się zainteresować i przygotować na nadchodzące zmiany. Niektóre zjawiska już mają miejsce, szczególnie w województwie Mazowieckim. Przedstawiono oficjalne zalecenia.

Sezon wakacyjny pod względem zdarzeń pogodowych nie wyglądał najlepiej. Wszystko wskazuje na to, że jesień powitają silne opady deszczu oraz burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej regularnie śledzi anomalie nad Polską. Ostatnia prognoza pogody nie zapowiada się dobrze.

B. premier pokazał prywatną wiadomość od Andrzeja Dudy. Prezydent raczej wolałby, aby nigdy nie wyciekłaB. premier pokazał prywatną wiadomość od Andrzeja Dudy. Prezydent raczej wolałby, aby nigdy nie wyciekłaCzytaj dalej

Najnowsza prognoza pogody nie budzi optymizmu. Burze z gradem nad województwem Mazowieckim

Opady deszczu mogą dręczyć Polaków przez najbliższe dni. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe prognozy pogody będą zapowiadać zagrożenia meteorologiczne. "W najbliższych dniach prognozowane są intensywne opady deszczu, więc nasi synoptycy wystawili prognozę zagrożeń meteorologicznych" - informuje IMGW za pośrednictwem Twittera. Największych opadów należy spodziewać się w poniedziałek i we wtorek. Eksperci zalecają również, by regularnie śledzić bieżące komunikaty. Co więcej, na terenie województwa Mazowieckiego trwają już silne burze. "Nad obszarem występują burze i prognozuje się ich dalsze występowanie oraz przemieszczanie w kierunku wschodnim. Burzą towarzyszą opady deszczu lokalnie do 20 mm i opady gradu. Oraz występowanie porywów wiatru do 75 km/h" - przedstawiają synoptycy na oficjalnej stronie IMGW.

Hanna Lis nie wytrzymała, puściły jej nerwy. Podobnie szczerego, krytycznego wpisu jeszcze nie byłoHanna Lis nie wytrzymała, puściły jej nerwy. Podobnie szczerego, krytycznego wpisu jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Zdarzenia mogą jednak mieć inny charakter niż ten opisany przez prognozy pogody. Wyjaśnijmy, że komunikaty zostały sporządzone na podstawie sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Sytuacja pogodowa poprawi się w późnych godzinach wieczornych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę pogody na najbliższe chwile. "W nocy pochmurno i deszczowo. Na południu i północnym wschodzie możliwe burze. W górach deszcz ze śniegiem i śnieg. Na północnym zachodzie mniej chmur i tylko na Wybrzeżu możliwe przelotne opady. Miejscami mgły. Temperatura min od 1°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany" - czytamy na Twitterze IMGW BIP Meteo Polska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojący komunikat Ministerstwa Zdrowia na temat zgonów. Co czeka nas w najbliższych tygodniach?
2. Lidl zapowiada ogromne zmiany. Klientów sieci czeka rewolucja
3. Jest ponad prawem? Marta Kaczyńska przyłapana na gorącym uczynku

Wczorajsza prognoza pogody zwiastowała silne opady. Z pomiarów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wykazały jednak, że nie doszło do poważnych zdarzeń. "Opady w minionej dobie występowały głównie w północnej i północno-zachodniej części kraju, nie przekraczały jednak 20 mm" - informują synoptycy. Eksperci dodają, że szczególnie na terenach północno-zachodniej Polski mają miejsce niekorzystne warunki pogodowe. Uniwersalne zalecenia w przypadku burz zostały przedstawione przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, by dostosować swój plan dnia do komunikatów oraz zabezpieczyć przedmioty, które znajdują się na naszych balkonach lub parapetach. Warto też unikać drzew, jeśli znajdujemy się na dworze.

Poniższe zdjęcia pochodzą z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody

Prognoza pogody

Obrazy WTV"Godziny dla seniorów" już nie tylko dla osób po 65. roku życia. Może ty też jesteś na liścieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzięki nowej ustawie obniżone świadczenia zostaną wyrównane. Zmiany potwierdził już minister
  2. Ważna zmiana w robieniu zakupów. Zmieniają się godziny otwarcia sklepów
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln

Źródło: [IMGW]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News