prognoza pogody. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 10 Lipca 2020

Tysiące Polaków dostało właśnie identycznego SMS-a. Pilna treść, będzie niebezpiecznie

Prognoza pogody na najbliższą noc postawiła na nogi wszystkie służby. Zgodnie z wysłanym właśnie alertem SMS czeka nas niebezpiecznych kilka godzin.

Alerty mają na celu ostrzeżenie mieszkańców przez bardzo gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Otrzymują je wszyscy na zagrożonym terenie.

Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie byłoPoważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Prognoza pogody: uwaga na niebezpieczne zjawiska

Prawie cała Polska objęta została alertami pogodowymi. - Uwaga! Dzis (10.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdz bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, ktore moze porwac wiatr. - SMS (alert RCB) o takiej treści otrzymali mieszkańcy kilku województw. 

Alerty pogodowe 1. stopnia IMGW zostały wystosowane dla województw zachodniopomorskiego, lubuskiego, pomorskiego oraz śląskiego. 

Poważniejsze, alerty pogodowe 2. stopnia IMGW zostały wystosowane dla województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, podlaskiego, mazowieckiego a także warmińsko-mazurskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
<2. Kierowcy są w dużym niebezpieczeństwie. Pojawiły się informacje o rozstawianych pułapkach

- Dzięki państwu (Andrzej Duda) ma tyle siły, żeby tę kampanię prowadzić i żeby ją zakończyć no i miejmy nadzieję również zwyciężyć. Bardzo państwu za to dziękuje - powiedziała.

Alert 1.  stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Alert 2. stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oto jak zarobić nad Bałtykiem. Toaletowi biznesmeni windują ceny, zapłacisz nawet 15 złotych
  2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Są ofiary. Dramat w europejskim kurorcie. Wakacyjny koszmar wprawia w osłupienie

Źródło: IMGW