Prognoza pogody na dziś nie będzie powodem do zadowolenia. Unspalsh.com/Osman Rana
Źródło: Unspalsh.com/Osman Rana
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 8 Października 2020

Może być niebezpiecznie, instytut ostrzega i prosi o zwiększenie czujności. Trzeba się przygotować

Ostatnie dni były dla nas bardzo łaskawe, prognoza pogody pełna była słonecznych wiadomości, jednak IMGW przekazało właśnie ważne informacje. Wszystko ulegnie zmianie i niektórzy przygotować musza się na niebezpieczne zjawiska. Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez instytut.

Dzisiejsza prognoza pogody przedstawia się w iście jesiennym wydaniu. IMGW opublikowało komunikat i szczególnie mieszkańcy siedmiu regionów powinni się z nim zapoznać. Wskazano miejsca, gdzie sytuacja może stanowić zagrożenie. Ostatni dni były wyjątkowo pogodne, jednak powoli będzie to ulegać zmianie, eksperci nie mają co do tego wątpliwości.

Uwaga! TVN. Walczą od prawie 15 lat o własne mieszkanie. Nie mogą go odzyskać, nieprawdopodobna historiaUwaga! TVN. Walczą od prawie 15 lat o własne mieszkanie. Nie mogą go odzyskać, nieprawdopodobna historiaCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższe godziny według IMGW

IMGW w związku z prognozą pogody wydało dla siedmiu powiatów ostrzeżenia. Dodatkowo część województwa małopolskiego może spodziewać się silnych opadów deszczu. Najbliższe godziny zupełnie zmienią charakter pogody za oknem i lepiej zapoznać się z przewidywaniem ekspertów, zanim wyjdziemy z domu. Szczególnie kierowcy powinni wiedzieć, na jakie warunki należy się przygotować, gdyż zlekceważenie tych informacji może nieść ze sobą niebezpieczeństwo. Prognoza pogody bezpośrednio wpływa na warunki drogowe.

Siedem powiatów z ostrzeżeniami przed gęstą mgłą

Osoby, które dziś rano wyjrzały za okno, mogły zdziwić się tym, co zobaczyły. Ostatnie dni witały nas jesiennym słońcem i chociaż temperatury nie były już takie wysokie, to wciąż rozpoczęcie dnia było łatwiejsze. Niestety dziś prognoza pogody rozpoczyna okres z dużo gorszymi warunkami atmosferycznymi. IMGW informuje, że gęsta mgła wystąpi w powiatach: ełckim, gołdapskim, oleckim, augustowskim, sejneńskim, suwalskim i w Suwałkach.

Córka Jolanty Kwaśniewskiej wiecznie musi się tłumaczyć i nie ma już siły. Córka Jolanty Kwaśniewskiej wiecznie musi się tłumaczyć i nie ma już siły. "Moją ciążą żyje cała Polska" - słowa, które przeszły do historii, przypominamyCzytaj dalej

- Na wskazanym obszarze będą utrzymywały się mgły powodujące ograniczenie widzialności lokalnie do 100 do 200 m - przekazuje IMGW. Ta informacja znacznie utrudni kierowcom podróż do pracy, czy szkoły. Warto wziąć to pod uwagę i wyjechać z domu wcześniej oraz zachować szczególną ostrożność. Dodatkowo niebezpieczne warunki pogodowe występować będą w południowej części województwa małopolskiego. Również tam mieszkańcy zostali ostrzeżeni przez ekspertów, a prognoza pogody na dziś nie jest najlepsza. W tym regionie to jednak nie mgła stanowi zagrożenia dla mieszkańców.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nieludzki sposób zabito kota. Nie da się opisać, co zrobili z nim później
2. Przepyszny przepis na gołąbki po staropolsku. Receptura babć nadaje im niewyobrażalnie delikatnego smaku
3. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze

Małopolskie wskazane przez IMGW w ostrzeżeniu, mieszk

Może być niebezpiecznie, należy zwiększyć czujność. W niektórych częściach kraju już się zaczęłoMoże być niebezpiecznie, należy zwiększyć czujność. W niektórych częściach kraju już się zaczęłoCzytaj dalej

ańcy muszą uważać

Po pięknym tygodniu przyszedł czas na oddalenie w pamięci polskiej, złotej jesieni. Powrócą mgły oraz deszcze. To właśnie wyjątkowo silne opady deszczu będą towarzyszyć w czwartek 8 października mieszkańcom części województwa małopolskiego. IMGW przewiduje, że dzisiejsze warunki pogodowe będą na tyle niebezpieczne, że konieczne było wydanie specjalnego ostrzeżenia. Osoby mieszkające w powiatach: żywieckim, suskim, nowotarskim, myślenickim, limanowskim, tatrzańskim, nowosądeckim i w Nowym Sączu nie powinny wychodzić dziś z domu bez parasolki. W następnych dniach nie można niestety liczyć na powrót słońca, weekend również upłynie pod znakiem deszczu.

Źródło: RMF24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  2. Z ostatniej chwili: nagle zmienili zdanie, właśnie potwierdzono. Będą odszkodowania dla rolników za 5 dla zwierząt
  3. Sośnierz wulgarnie obraża 17-letnią ofiarę gwałtu, internauci oburzeni. O co chodzi?
  4. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej jest zmartwiona sytuacją LGBT w Polsce. "Widać niepokojący trend. Będziemy się przyglądać"
  5. Porażające zdjęcie ze ślubu. Ból i cierpnie są słowami, które nie mogą oddać, co wydarzyło się z panną młodą
  6. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody