Prognoza pogody 5.10.20. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Października 2020

Służby nie nadążały, trudna, niebezpieczna noc. Z samego rana pojawiły się nowe ostrzeżenia pogodowe, uważajcie

Prognoza pogody na 5. dzień października mówi o opadach deszczu, możliwych burzach i stosunkowo silnych podmuchach wiatru. Wczorajsze warunki atmosferyczne doprowadziły z kolei do około 1,5 tys. interwencji, jakich musiała dokonać Straż Pożarna. Tysiące gospodarstw pozostawały bez prądu.

Wczoraj do godziny 18 Państwowa Straż Pożarna poinformowała o 1435 interwencjach, jakie okazały się konieczne wobec wyjątkowo silnych podmuchów wiatru. Według Grzegorza Świszcza, zastępcy dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, który treść dotyczącą skutków wczorajszej aury opublikował na Twitterze, do największej ilości interwencji doszło w województwie mazowieckim (305), a także małopolskim (273). Do wczesnych godzin wieczornych bez prądu pozostawało około 68 tys. osób, z czego 35 tys. w województwie mazowieckim, 16 tys. w warmińsko-mazurskim, 8,6 tys. w małopolskim i 4,8 tys. w podlaskim.

Skutki silnego wiatru 4.10.20

Dziennikarce Polsat News puściły nerwy. Agnieszka Gozdyra zadała jedno pytanie, w sieci zawrzałoDziennikarce Polsat News puściły nerwy. Agnieszka Gozdyra zadała jedno pytanie, w sieci zawrzałoCzytaj dalej

Prognoza pogody 5.10.20

Z informacji przytaczanych przez portal Gazeta.pl wynika, że działania przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej miały za zadanie przede wszystkim usunięcie powalonych drzew i połamanych konarów. Strażacy udrażniali ponadto szlaki komunikacyjne i usiłowali utrzymać przepustowość dróg. Ogromną prędkość wiatr osiągnął w Tatrach, gdzie turyści mogli zaobserwować porywy do 180 kilometrów na godzinę. Portal zwraca uwagę, że warunki atmosferyczne uniemożliwiły m.in. dojście z Zakopanego do Morskiego Oka.

Agnieszka Woźniak-Starak ujawniła bardzo prywatne fakty. Niespodziewane sceny na żywo w Dzień Dobry TVNAgnieszka Woźniak-Starak ujawniła bardzo prywatne fakty. Niespodziewane sceny na żywo w Dzień Dobry TVNCzytaj dalej

Wyjątkowo silny wiatr zaowocował zablokowaniem licznych tras za sprawą powalonych przez wichurę drzew. Szczegóły sytuacji wyjaśniał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową st. kpt. Krzysztof Batorski. – Trudna sytuacja jest też dlatego, że dużo drzew jest tam uszkodzonych przez kornika. Te drzewa są suche i jeśli powieje wiatr, łamią się jak zapałki – wskazywał rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, cytowany przez Gazeta.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robił dobrą minę do złej gry, ale wszystko się nagrało. Mateusz Morawiecki wygwizdany
2. Bułgarska surówka z kapusty i papryki jest prawdziwą skarbnicą witamin. Chrupiący przysmak wesprze naszą odporność
3. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja

Prognoza pogody na 5. dzień października nie przewiduje co prawda równie drastycznych utrudnień, jednak aura w znacznej części kraju nadal nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. Przelotne opady deszczu oraz burze powinny pojawić się zwłaszcza we wschodnich rejonach kraju, a także w centrum. Niewykluczone, że pojawią się opady gradu. Temperatura osiągnie wartość od 17 do 22 stopni Celsjusza. Choć porywy wiatru nie powinny osiągnąć formy równie ekstremalnej, co w niedzielę, synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w czasie burz mogą osiągnąć do 75 km/h, w Tatrach do 80 km/h, a w Sudetach do 100 km/h. Należy więc przygotować się na niesprzyjającą sytuację oraz ewentualne niebezpieczeństwa.

Prognoza pogody 5.10.20

IMGW opublikowało drugi stopień zagrożenia w związku ze wrastającym poziomem wody. W zachodnio-południowej części kraju, w okolicach Wrocławia i okolic, może wystąpić wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. W związku ze spodziewanymi burzami z gradem wystosowano z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia, które dotyczą centralnej, północnej oraz wschodniej części Polski, w tym okolic Gdańska, Poznania, Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy oraz Lublina.

1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunkiCzytaj dalej

Źrodło: Gazeta.pl / Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy program 1500 plus. Już wiemy, kto dostanie pieniądze. Może należą się i tobie
  2. Fani Legii w rozpaczy, znamy powód. Co pokrzyżowało plany zespołu?
  3. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  4. Skrajnie niesmaczne sceny na Polsacie, widzowie nie wytrzymali. Aż trudno uwierzyć
  5. TVP już powinno się martwić? Liczby są nieubłagane, doniesienia mówią wszystko
  6. Opuszczony salon samochodowy a w środku same perełki. Widok zachwyci niejednego sympatyka motoryzacji